لنوو برند Think را به منظور رقابت بهتر با اپل در گروه جداگانه‌ای هدایت خواهد کرد

لنوو برند Think را به منظور رقابت بهتر با اپل در گروه جداگانه‌ای هدایت خواهد کرد

لنوو به منظور بهبود وضعیت رقابت در میان محصولات رده بالا، تولیدات خود را به دو گروه تقسیم خواهد کرد:  "Lenovo" برای محصولات رده پایین و متوسط در کنار "Think" برای محصولات رده بالا که فعلا با نام ThinkPad در بازار عرضه می‌شوند. این موضوع فقط در لایه بیرونی این سازمان اتفاق نمی‌افتد، بلکه ساختار داخلی شرکت  نیز به منظور تمرکز بر روی هر یک از این دو گروه تغییر خواهد کرد. با زومیت همراه باشید تا با جزییات خبر آشنا شوید.

بر اساس گزارشی که وب سایت انگجت منتشر نموده است هر یک از دو برند Think و لنوو برای محصولات این شرکت توسط یک گروه کاملا مجزا مدیریت خواهند شد. از آغاز ماه آپریل گروه لنوو کار خود را برای محصولات رده متوسط اعم از لپ‌تاپ، تبلت و دسکتاپ همچنین تلویزیون هوشمند آغاز خواهد کرد. در کنار آن گروه Think بر روی محصولات سازمانی و رده بالا تمرکز خواهد داشت. در ایمیلی که مدیرعامل شرکت لنوو به این خبرگزاری ارسال نموده است به رقابت مستقیم برند Think با اپل در محصولات رده بالا اشاره شده است.

همچنین شایعاتی که توست خبرگزاری Digitimes منتشر گشته نشان می‌دهند که لنوو قصد دارد تولید محصولات را از حالت برون‌سپاری (Open Source) خارج کرده و در کارخانجات خود تولید نماید و این روند در طی 3 تا 5 سال آینده انجام خواهد داد. این حرکت استراتژیک سبب می‌شود تمرکز و مدیریت بهتری بر روی محصولات رده بالای خود داشته باشد. همانطور که می‌دانید این شرکت با وجود کوچک شدن بازار لپ‌تاپ و کامپیوتر شخصی سنتی، باز هم به خوبی توانسته‌ است رشد داشته باشد و برای ادامه این موفقیت به تغییرات ساختاری بزرگی دست خواهد زد. مطمئنا حفظ هویت برند Think یکی از مهمترین اهداف این شرکت در چند سال آینده خواهد بود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شرکت‌های دیگر نیز همین روند را باید طی کنند؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید