قابلیت‌های One UI 5.1 سامسونگ پیش‌از معرفی رسمی فاش شد

یک‌شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
لاک اسکرین One UI 5
One UI 5.1 سامسونگ قابلیت‌هایی مثل امکان کنترل چندین دستگاه، اشتراک‌گذاری آسان‌تر در گالری، ابزارک‌های جدید و موارد دیگر را به‌ارمغان می‌آرود.
تبلیغات

در گزارش‌های متعدد اشاره شده است که سامسونگ قصد دارد سری گلکسی S23 را با رابط‌کاربری One UI 5.1 مبتنی‌بر اندروید ۱۳ عرضه کند. اکنون درحالی‌که فقط چند روز تا معرفی رسمی پرچم‌داران بعدی غول فناوری کره‌ی جنوبی باقی مانده، ویژگی‌های نسخه‌ی جدید پوسته‌ی سفارشی این شرکت فاش شده است.

به گزارش سم‌موبایل، تغییرات مهم One UI 5.1 شامل نسخه‌ی بهبودیافته‌ی برخی برنامه‌ها، آلبوم‌های اشتراک‌گذاری خانوادگی در برنامه‌ی گالری، دسترسی آسان‌تر به برنامه‌ی دوربین Emojis AR، بهبود Expert RAW و AR Zone، ابزارک‌های جدید برای باتری و غیره می‌شود. این پوسته‌ی سفارشی همچنین ویژگی‌هایی مثل قابلیت همکاری در برنامه‌ی یادداشت‌برداری، بهبود کنترل‌ دستگاه‌های دیگر و بهبودهای کوچک در ویژگی Dex را به‌ارمغان خواهد آورد.

در ادامه نگاهی به تغییرات One UI 5.1 سامسنگ خواهیم داشت.

دوربین

 • ساده‌تر شدن امکان تغییر رنگ سلفی‌ها: با دکمه‌های جلوه‌ها (Effects) در کنار صفحه‌ی اصلی، به‌راحتی تغییرات دلخواه را روی سلفی‌های خود اعمال کنید.
 • دسترسی سریع‌تر به Exper RAW: برنامه‌ی Exper RAW به شما اجازه می‌دهد بدون پردازش یا فشرده‌سازی، تصاویری با کیفیت بسیار بالا بگیرید. این ویژگی برای افرادی که قصد دارد بعداً تصاویر خود را ویرایش کنند بسیار عالی است. دسترسی به این برنامه ازطریق منوی پیشرفته (Advanced)، آسان‌تر شده است.

گالری

 • آلبوم‌های خانوادگی رایج: اشتراک‌گذاری عکس‌ها با آلبوم‌های مشترک خانوادگی از هر زمان دیگری آسان‌تر شده است. گالری اکنون با تشخیص چهره‌ی اعضای خانواده، پیشنهاد می‌دهد عکس‌ها را به آلبوم‌های خانوادگی مشترک اضافه کنید. علاوه‌براین، هریک از اعضای خانواده (حداکثر ۶ نفر) به پنج گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری دسترسی خواهند داشت.
 • مدیریت بهبودیافته: پردازش به‌طور خودکار سایه‌ها و بازتاب‌های موجود در تصاویر را حذف می‌کند تا عکس‌های شما عالی به‌نظر برسند. علاوه‌براین می‌توانید تصاویر متحرک GIF را با وضوح بهتر دوباره ایجاد کنید.
 • نمایش آسان اطلاعات: اگر در برنامه‌ی گالری هنگام مشاهده‌ی یک عکس یا ویدیو انگشت خود را به‌سمت بالا بکشید، می‌توانید در یک نگاه اطلاعاتی مثل محل ذخیره‌سازی، محل گرفتن عکس یا ویدیو، زمان و غیره را درمورد آن مشاهده کنید.
 • بهبود عملکرد جستجو: اکنون می‌توانید همزمان بیش‌از یک شخص یا آیتم را جستجو کنید. شما حتی می‌توانید افراد را بدون برچسب‌زدن نام و فقط با کلیک روی صورت آن‌ها جستجو کنید.
 • انتخاب مکان ذخیره‌شدن اسکرین‌شات‌ها: اکنون می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات پیشرفته، محل موردنظر برای ذخیره‌ی اسکرین‌شات‌ها و کلیپ‌های ضبط‌شده از صفحه را تعیین کنید.

AR Zone و AR Emoji

 • استفاده از سه ایموجی در دوربین AR Emoji: می‌توانید در حالت ماسک با دوستان (حداکثر سه نفر) عکس و ویدیوی سرگرم‌کننده بگیرید. با ضربه زدن روی ایموجی می‌توانید چهره‌ی دوستان خود را با شخصیت‌های دیگر جایگزین کنید.
 • بهبودهای چیدمان و ویرایش در AR Doodles: اکنون برای دسترسی سریع‌تر، قلم‌ها در صفحه‌ی اصلی AR Doodles نمایش داده می‌شوند. علاوه‌براین می‌توانید پس‌از ایجاد نقشه‌ها، ابعاد آن‌ها را تغییر داده یا جابه‌جا کنید. ابزار پاک‌کن جدید نیز اجازه می‌دهد فقط بخشی از نقشه‌ها را که تمایل دارید حذف کنید.

ابزارک‌ها

 • ابزار باتری جدید: با ابزار جدید باتری می‌توانید سطح باتری دستگاه‌های گلکسی خود را بررسی کنید. در صفحه‌ی اصلی می‌توانید میزان باتری گوشی هوشمند، گلکسی بادز، گلکسی واچ و سایر دستگاه‌های سازگار را مشاهده کنید.
 • ابزارک بصری آب‌وهوا: سبک تصویری جدید و نمایش خلاصه‌ای از وضعیت آب‌وهوایی کنونی باعث می‌شود با روشی آسان‌تر به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

حالت‌ها و سناریوها

 • تصویرزمینه‌های مختلف با توجه به حالت: با توجه به نوع فعالیت کنونی شما، تصویرزمینه‌های مختلفی روی صفحه‌ی قفل و صفحه‌ی اصلی تنظیم می‌شوند. شما می‌توانید تصویرزمینه‌های متفاوتی برای حالت کار، ورزش و موارد دیگر انتخاب کنید.
 • شرایط و اقدامات بیشتر برای سناریوهای مختلف: وقتی حالت هواپیما یا نقطه‌ی اتصال گوشی هوشمند را روشن کنید، اسکریپت‌ها به‌طور خودکار اجرا خواهند شد. اکنون می‌توان از اسکریپت‌ها برای باز کردن برخی برنامه‌ها، تنظیم تعادل صوتی راست‌ و چپ و موارد دیگر استفاده کنید. کنش‌های جدید اکنون به شما اجازه می‌دهند محتوای موردنظرتان را راحت‌تر به‌اشتراک‌ بگذارید، حساسیت لمس را تنظیم کنید و آهنگ زنگ و سبک قلم را تغییر دهید.

اتصالات

 • قابلیت همکاری در برنامه‌ی Notes: می‌توانید یادداشتی بسازید که چند نفر به‌طور همزمان آن را ویرایش کنند. می‌توان از این ویژگی برای نوشتن گزارش با همکاران، یادداشت‌برداری برای گروه مطالعاتی و غیره استفاده کنید.
 • دعوت آسان‌تر دیگران به برنامه‌های اشتراکی: اکنون می‌توانید با استفاده از پیوندی که امکان اشتراک‌گذاری آن در برنامه‌هایی مثل پیام‌رسان، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، به‌راحتی افراد را به آلبوم‌ها، یادداشت‌ها و تقویم‌های مشترک دعوت کنید.
 • کنترل‌های چندگانه‌ی پیشرفته بین گلکسی‌ بوک و گوشی هوشمند: اکنون می‌توانید از ماوس، صفحه‌کلید یا ترک‌پد گلکسی بوک خود در تبلت‌ها و گوشی‌های گلکسی استفاده کنید. شما می‌توانید به‌راحتی متن‌های موردنظرتان را کپی کنید و تصاویر را از یک دستگاه به دستگاه دیگر بکشید و رها کنید.
 • خروجی رسانه برای بلندگوهای وای‌فای: اگر قصد دارید ازطریق اسپاتیفای Connect و کروم‌کست داخلی، موسیقی موردنظرتان را روی بلندگوهای وای‌فای پخش کنید، به‌سادگی خروجی رسانه را از نوار ابزار دسترسی سریع باز کنید و دیگر نیازی به باز کردن برنامه‌های موسیقی نخواهید داشت.
 • ادامه‌ی گشت‌وگذار در رایانه‌ی شخصی: اگر روی گوشی هوشمند خود با مرورگر سامسونگ درحال گشت‌وگذار در اینترنت هستید اکنون می‌توانید ادامه‌ی کارهای خود را روی رایانه‌ی شخصی انجام دهید.

سامسونگ Dex

 • چندوظیفه‌ای بهبودیافته: اکنون می‌توانید درحالت تقسیم صفحه، این ویژگی را در وسط صفحه بکشید تا ابعاد هر دو پنجره تغییر کند. علاوه‌براین می‌توانید یک پنجره را به یکی از گوشه‌های حالت مذکور بچسبانید تا یک‌چهارم صفحه را اشغال کند.

تنظیمات

 • پیشنهادات در تنظیمات: اکنون توصیه‌ها در بالای صفحه‌ی تنظیمات نمایش داده می‌شوند. این ویژگی شما را از قابلیت‌های کاربردی مطلع می‌کند.

مرورگر سامسونگ

 • جستجوی بهبودیافته: اکنون می‌توانید نام پوشه‌های بخش نشانک‌ها یا نام گروه برگه‌ها را جستجو کنید. منطق جستجوی بهبودیافته به شما اجازه می‌هد حتی درصورت داشتن غلط املایی، آنچه به‌دنبالش هستید را راحت‌تر پیدا کنید.

مراحل راه‌اندازی

 • راه‌اندازی اولیه سریع‌تر و آسان‌تر: اگر قصد دارید از یک گوشی گلکسی یا سایر دستگاه‌های اندرویدی به محصولات جدید سامسونگ مهاجرت کنید به‌سادگی کد QR را در دستگاه قدیمی اسکن کنید تا شبکه‌های وای‌فای، حساب سامسونگ و گوگل شما به‌طور خودکار به دستگاه جدید منتقل شوند.

آب‌وهوا

 • اطلاعات دقیق آب‌وهوایی در یک نگاه: اطلاعات مفید مربوط به وضعیت آب‌وهوای کنونی را در صفحه‌ی اصلی برنامه‌ی آب‌وهوا مشاهده کنید. شما می‌توانید هشدارهای مربوط به آب‌وهوای غیرطبیعی، گزارش‌های هواشناسی روزانه، بارش ساعتی و نمودارهای مربوط به دما را بررسی کنید.

بیکسبی

 • Bixby Text Call: این ویژگی برای پاسخ‌گویی خودکار به تماس‌ها و اطلاع از هدف تماس‌ها طراحی شده است. شما با این قابلیت آنچه تماس‌گیرنده می‌گوید را مشاهده خواهید کرد. البته این ویژگی فعلاً فقط برای زبان‌های انگلیسی و کره‌ای دردسترس است.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات