تیم کوک با یادآوری سرمایه‌گذاری اپل در ژاپن، غیرمستقیم به نخست‌وزیر این کشور هشدار داد

شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
لبخند تیم کوک Tim Cook مدیرعامل اپل Apple در مراسم Far Out آیفون ۱۴
تیم کوک با نخست‌وزیر ژاپن دیدار کرد تا ضمن یادآوری سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد دلاری اپل در این کشور، برای قوانین محدودکننده‌ی اپ استور لابی‌گری کند.
تبلیغات

تیم کوک، مدیرعامل اپل، در تور آسیایی خود به ژاپن سفر کرد و اکنون اپل اینسایدر از جلسه بین کوک و نخست‌وزیر این کشور خبر می‌دهد. ظاهرا تیم کوک به نخست‌وزیر ژاپن توصیه کرده است که این کشور قبل از تصویب قانون متمرکز بر توزیع اپلیکیشن، به حفظ حریم خصوصی کاربران فکر کند.

اتحادیه‌ی اروپا در حال تصویب نهایی قانونی است که به‌موجب آن اپل مجبور می‌شود مجوز فعالیت فروشگاه‌های متفرقه‌ی اپلیکیشن را در iOS صادر کند. اپل همواره نسبت‌به این قانون موضع داشته و گفته است چنین کاری باعث کاهش امنیت کاربران آیفون می‌شود. تیم کوک در رایزنی با مقامات سیاسی تلاش کرده است قوانین را اصلاح کند. او در جدیدترین نمونه‌ی رایزنی‌هایش به گفت‌و‌گو با نخست‌وزیر ژاپن مشغول شده است.

تیم کوک ۱۵ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۴ آذر ۱۴۰۱) در شهر توکیو با فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن و رئیس حزب لیبرال دموکرات، دیدار کرد. منابع آگاه می‌گویند در این جلسه درباره‌ی مسائل مختلف ازجمله توزیع اپلیکیشن صحبت شده است. تیم کوک خواستار وضع قوانینی شده که از نقض حریم خصوصی و امنیت کاربران جلوگیری کند.

دولت ژاپن اوایل سال ۲۰۲۲ گفت به‌دنبال معرفی قوانین جدیدی است تا از رقابت منصفانه در حوزه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل اطمینان حاصل کند. شورای رقابت بازارهای دیجیتال قوانینی توصیه کرد تا توانایی اپل و گوگل برای تغییر شرایط بازار محدود شود، اما اپل با این قوانین مخالفت کرد. اپل در آن زمان گفت هرگز در جایگاه رهبر بازار اپلیکیشن نبوده و همچنان در حال مواجهه با «رقابت شدید در تمامی بخش‌های تجاری است.»

با سفر تیم کوک به کارخانه سرّی سونی، تجهیز آیفون ۱۵ به سنسور پیشرفته جدید ژاپنی‌ها محتمل‌تر شد
تیم کوک، مدیرعامل اپل، به کارخانه‌ی سرّی سونی رفته است تا از آنجا بازدید کند. کوک برای نخستین‌بار به‌طو عمومی تأیید کرده است که آیفون‌ها به حسگر تصویر ساخت سونی مجهزند.
مبین احمدی
مطالعه '2
با سفر تیم کوک به کارخانه سرّی سونی، تجهیز آیفون ۱۵ به سنسور پیشرفته جدید ژاپنی‌ها محتمل‌تر شد

تیم کوک در جلسه‌ی ۲۴ آذر به فومیو کیشیدا یادآوری کرد که اپل در پنج سال اخیر بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در زنجیره‌ی تأمین ژاپن سرمایه‌گذاری کرده و توجه خود را به این کشور افزایش داده است.

نخست‌وزیر ژاپن از اپل درخواست کرده است به این کشور برای روی‌کار‌آوردن نسخه‌ی دیجیتالی کارت ملی کمک کند. گفته می‌شود کوک از این ایده استقبال کرده اما گفته که اپل با تمرکز بر حریم خصوصی، نگران نحوه‌ی مدیریت کارت‌های ملی است.

جلسه‌ی بین تیم کوک و فومیو کیشیدا قبل از مالیات ۹۸ میلیون دلاری اپل انجام شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات