روسیه اپل را به‌دلیل ذخیره‌نکردن اطلاعات کاربران در داخل این کشور به پرداخت جریمه تهدید کرد

سه‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
مقام‌های روسی پس از پینترست، توئیچ، Airbnb و UPS، سراغ اپل رفته و آن را به‌دلیل ذخیره‌نکردن اطلاعات کاربران در داخل این کشور به پرداخت جریمه تهدید کردند.
تبلیغات

اکنون مدتی است که مقام‌های روسی با بعضی از شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری به مشکلاتی برخورده‌اند. امروز خبر دیگری منتشر شده است که نشان می‌دهد این ماجرا همچنان ادامه دارد.

براساس گزارش 9to5mac، روسیه ممکن است اپل را به‌دلیل ذخیره‌نکردن اطلاعات کاربران در داخل این کشور جریمه کند. گفتنی است پینترست، توئیچ، Airbnb و UPS نیز پیش‌تر جریمه‌ شده بودند.

رویترز گزارش می‌دهد:

دادگاهی در مسکو روز سه‌شنبه اعلام کرد سرویس پخش ویدئو توییچ، شبکه‌ی اجتماعی پینترست، شرکت اجاره‌‎ی خانه‌ی Airbnb و United Parcel Service (UPS) را به‌دلیل امتناع از ذخیره‌ی اطلاعات شخصی شهروندان روسی در روسیه جریمه کرده است.از زمانی که روسیه ده‌هاهزار نیرو را در ۲۴ فوریه به اوکراین فرستاد، مسکو با شرکت‌های بزرگ فناوری بر سر محتوا، سانسور، اطلاعات و نمایندگی‌های محلی درگیر شده است.

گفته می‌شود شرکت‌های متخلف ممکن است بین یک تا شش میلیون روبل (تقریباً ۱۹ تا ۳۸ هزار دلار) جریمه شوند؛ البته این مبالغ براثر تکرار تخلف افزایش خواهند یافت.

روسیه در ماه جاری گوگل را به‌دلیل رعایت‌نکردن مکرر قوانین این کشور درباره‌ی ذخیره‌سازی داده‌ها، ۱۵ میلیون روبل جریمه کرده است و اهالی مانتن‌ویو مجموعاً باید ۳۴۰ هزار دلار بپردازند. به‌طورکلی، اپل از قوانین محلی کشورهای فعال در آن‌‌جا پیروی می‌کند؛ اما به‌نظر می‌رسد درحال‌حاضر شرکت‌های بزرگ فناوری تمایل بیشتری به سرپیچی از روسیه دارند.

کوپرتینویی‌ها سال ۲۰۱۸ درمقابل قانون مشابهی در چین تسلیم شدند. البته اپل تمام تلاش خود را کرد تا بگوید با این کار مقام‌های چینی به اطلاعات کاربران دسترسی نامحدود ندارند و این سرویس را سرور دولتی اداره می‌کند. خود چین نیز ادعا کرد تنها با حکم دادگاه می‌تواند داده‌ها را به‌دست بیاورد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات