گری بلک: تسلا باید بیت ‌کوین ‌هایش را بفروشد و سهامش را بازخرید کند

گری بلک: تسلا باید بیت ‌کوین ‌هایش را بفروشد و سهامش را بازخرید کند

گری بلک، تحلیلگر بانک گلدمن ساکس، سهام شرکت تسلا (TSLA) را بعد از سرمایه‌گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری این شرکت در بیت کوین فروخت و از ۲۸ درصد ضرر نجات پیدا کرد. حال او از تسلا می‌خواهد بیت کوین ‌هایش را برای بازخرید سهام بفروشد.

مدیر فناوری اطلاعات سابق گلدمن ساکس پس از آنکه به تسلا پیشنهاد کرد بیت کوین‌ هایش را بفروشد و سهامش را بازخرید کند، در توییتر با جواب‌های تندی مواجه شده است. قیمت سهام TSLA از بیستم بهمن درست هم‌زمان با خرید ۱٫۵ میلیارد دلار بیت کوین، با سقوط ۲۸ درصدی از ۸۶۳٫۴۲ دلار به ۶۲۱٫۴۴ دلار رسیده است. 

سهام میکرواستراتژی در کوتاه‌مدت اوضاع به‌مراتب بدتری دارد. مدیر این شرکت میشل سیلور، یکی از طرفداران پروپاقرص بیت کوین است. سیلور چهار روز پیش، سیزدهم اسفند، ۱۵ میلیون دلار بیت کوین خرید و ارزش سهام شرکتش که در اول اسفند با ۱،۳۱۵ دلار در اوج قرار داشت‌، حالا ۵۰ درصد سقوط کرده است.

دلایل سقوط سهام تسلا ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در اوایل فوریه، دولت چین تسلا را به‌دلیل شکایت مشتریان از مشکلات کنترل کیفیت محصولات این شرکت توبیخ کرد. البته کل بازار سهام نیز در حال تجربه‌ی نوسان است و شاخص S&P ۵۰۰ در سی روز گذشته ۴٫۱ درصد افت کرده.

بااین‌همه، توییت گری بلک، تحلیلگر بانک گلدمن ساکن که سابقه‌ای طولانی در مدیریت مالی دارد، موجب جرقه‌زدن بحث‌هایی درباره‌ی این موضوع شده است که آیا سرمایه‌گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری تسلا در بازار رمزارز بیت کوین به‌نفع سرمایه‌گذاران است یا خیر.

سهام تسلا پس از خرید بیت کوین و سیگنال سرمایه‌گذاران به ایلان ماسک که ۱٫۵ میلیارد کافی نبوده، ۲۸ درصد سقوط کرده است.

@DocumentingBTC 

۱۴ اسفند ۱۳۹۹

یکی از کاربران توییتر به نام Techgnostik می‌گوید: «از آن‌ها نمی‌خواهم سهام را بازخرید کنند؛ بلکه می‌خواهم در پیشرفت سرمایه‌گذاری کنند و یک‌میلیارد دلار دیگر بیت کوین بخرند.» بعضی از کاربران توییتر موافق هستند که بازخرید سهام استفاده‌ی صحیح‌تری از بودجه به‌نظر می‌رسد؛ درحالی‌که دیگران فکر می‌کنند تسلا با اختصاص ۸ درصد از ذخایر نقدش، توجهی بیش‌از‌حد به بیت کوین نشان داده است.

مأموریت تسلا «تسریع بخشیدن انتقال دنیا به انرژی پایدار است» و نه خدمت به هوس‌های متغییر معامله‌گران کوتاه‌مدت سهام‌دار TSLA.

@AMuchBetterFace 

۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تشخیص اثر خرید بیت کوین بر جمع کل درآمد شرکت کار ساده‌ای نیست. درحالی‌که ارزش سهام میکرواستراتژی (MSTR) در این ماه نصف شده است، این سهام هنوز از زمان اعلام خرید هر بیت کوین به‌ارزش ۲۱،۲۴۵۴ در ۱۱ آگوست ۲۰۲۰، ۳۴۰ درصد رشد کرده است (از ۱۴۶٫۶۳ تا ۶۴۵٫۶۶ دلار). 

***

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌دست‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خود تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌عهده بگیرد.


منبع cointelegraph

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید