شمارش معکوس تا پرتاب؛ ۴۰ هزار دلاری شدن بیت کوین با دفعه پیش چه تفاوتی دارد؟

شمارش معکوس تا پرتاب؛ ۴۰ هزار دلاری شدن بیت کوین با دفعه پیش چه تفاوتی دارد؟

بیت‌کوین با بازگشت قوی به ۴۰ هزار دلار در سه روز گذشته، احتمال دارد که در آینده‌ای نزدیک در کانال بالاتری تثبیت شود.

۱۸ بهمن، قیمت بیت‌کوین (BTC) پس از ۲۳ روز دوباره مرز ۴۰ هزار دلار را شکست؛ اما این‌بار احساسات بازار بسیار آرام‌تر و فارغ از هیجانات است. ترکیب عواملی مانند بازار آتی کم‌ازدحام‌تر بیت‌کوین و فشار فروش نهنگ‌ها و بازگشت سریع می‌تواند این بار به ثابت‌ماندن بیت‌کوین در کانال بیش از ۴۰ هزار دلار کمک کند.

بیت‌کوین پس از اتمام فروش نهنگ‌ها به‌سرعت بازگشت

۱۰ بهمن، محقق و تحلیلگر ناشناس بیت‌کوین، «دانشمند ماده» (Material Scientist)، بیان کرد که جریان سفارش‌های «اَبَرنهنگ‌ها» (Mega Whale) به بیشترین میزان تاریخی‌اش رسید. این بدان‌معنی است نهنگ‌هایی که سفارش‌های فروششان بین یک تا دَه میلیون دلار بود به بیشترین رکوردش رسید. این محقق می‌گوید: 

نهنگ‌ها تقریبا تمام آنچه در ۴۰ هزار دلار فروخته بودند، دوباره خریدند و جریان سفارش‌های اَبَرنهنگ‌ها نیز به‌زودی به بیشترین مقدار تاریخی‌اش می‌رسد. نزول‌ها دیگر تمام شده است. بیشترین حد تاریخی به‌زودی اتفاق خواهد افتاد؛ پس آن را از دست ندهید!

اگر قیمت بیت‌کوین در ۴۰ هزار دلار به‌عنوان محدوده‌ی حمایتی جدیدی تثبیت شود، نمودار کوتاه‌مدت BTC بسیار مثبت خواهد بود. این یعنی BTC بدون آنکه از جانب نهنگ‌های اصلی و سرمایه‌گذاران دارای سرمایه‌ی زیاد زیر فشار فروش باشد، با سرعت به بیشترین حد مقدار تاریخی‌اش می‌رسد. در کوتاه‌مدت، برای آنکه بیت‌کوین ساختار گاوی خود را حفظ کند، باید دو سطح حمایتی اصلی را حفظ کند: ۴۰ هزار و ۳۷ هزار دلار.

طبق گزارش تحلیلگر وال‌مپ (Whalemap) که دنبال‌کننده‌ی داده‌ی نهنگ‌های بازار است، حمایت‌های نهنگ‌ها در ۳۶،۲۹۰ و ۳۷،۸۳۴ باهم تلاقی می‌کنند. اگر مرز بیت‌کوین ۴۰ هزار دلار را بشکند، این دو ناحیه‌ی حمایتی مهم برای دفاع مهم هستند. کمتر از این دو ناحیه به‌احتمال زیاد باعث نمودار کوتاه‌مدت خرسی شود. این تحلیلگر می‌نویسد:

تلاقی نهنگ‌ها در ۳۷،۸۳۴ دلار ---> ۳۶،۲۹۰ دلار. خوشه‌ای جدید نیز دیروز در آن ناحیه تشکیل شده است. اگر BTC به این ناحیه برسد، برای اوج‌گرفتن آن بسیار مناسب است؛ وگرنه ۳۹،۸۴۳ دلار نیز ممکن است کمک کند.

گام بعدی چیست؟

در آینده‌ای نزدیک، بعضی از تریدرها انتظار دارند بیت‌کوین با سرعتی که گرفته، به بیش از ۶۰ هزار دلار برسد. اسکات میلر (Scott Melker)، تریدر رمزارز، می‌گوید پول‌بک‌هایی خواهد بود؛ اما به‌احتمال زیاد پس‌ از ‌آن شکست به ۶۳ هزار دلار برسد. او می‌‎گوید:

پول‌بک‌هایی خواهد بود، حتی ممکن است به‌عنوان حمایت دوباره نقطه‌ی اوج را امتحان کند؛ اما از‌لحاظ تکنیکال این شکست، [مقاومت] باید رخ بدهد. الگوها به‌ندرت به اهدافشان می‌رسند؛ اما قانون، قانون است.

بیت‌کوین ازلحاظ تکنیکال نقطه‌ی خرسی ۳۸ هزار دلار را ۱۶ بهمن رد کرد. بیت‌‎کوین از ماه پیش که ۴۰ هزار دلار را شکست، قوی‌تر است. تکانه‌ی کافی وجود دارد تا آن را این دفعه به کانال ۵۰ هزار دلار ببرد. محرکی کوتاه‌مدت برای این امر تأیید سرمایه‌گذاری گاگنهایم (Guggenheim) در بیت‌کوین پس از به‌دست‌آوردن حقوق سرمایه‌گذاری در گری‌اسکیل (Grayscale Bitcoin Trust) در فوریه است.

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت نیست. خطر از‌دست‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خودش تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌عهده گیرد.

منبع coin telegraph
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده