اریکسون به تحریم هواوی در سوئد واکنش نشان داد

چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
مدیرعامل اریکسون، شرکت رقیب هواوی، مخالف تحریم سوئد علیه هواوی است.
تبلیغات

یک‌سالی از اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ی آمریکا علیه هواوی می‌گذرد. محدودیت‌های ایجاد‌شده برای هواوی و قطع ارتباط بسیاری از شرکت‌های آمریکایی، کسب‌وکار زیرساخت شبکه‌ای و تولید گوشی‌های هوشمند این شرکت چینی را تحت‌تأثیر قرار داده است. تحریم‌های درنظرگرفته‌شده علیه هواوی به‌حدی رسید که مقام‌های واشنگتن کشورهای متحد را زیر فشار قرار دادند تا در کشورشان از زیرساخت‌های هواوی مربوط به شبکه‌‌ی 5G استفاده نکنند.

حال، مدیرعامل یکی از رقیبان جدی هواوی واقع در سوئد در حوزه‌ی زیرساخت، مخالفتش را به تحریم هواوی در سوئد اعلام کرده است. بورژه اخولم، مدیرعامل اریکسون، در گفت‌وگو با فایننشال‌تایمز به اهمیت بازار باز و رقابت آزاد اشاره کرد و گفت ممنوعیت هواوی در سوئد رقابت آزاد را محدود می‌کند و راه‌اندازی شبکه‌ی 5G را در این کشور به‌تأخیر می‌اندازد.

اخولم در صحبت‌هایش به همکاری اریکسون با هواوی برای استانداردهای شبکه‌ای در عین رقابت جدی اشاره کرد و با ذکر اهمیت حفظ این رابطه توضیح داد:‌

معتقدم رقابت می‌تواند به ارتقای عملکرد شرکت در بلندمدت کمک کند. این امر در ایجاد نوآوری بیشتر و تولید محصولات بهتر برای مشتریانمان مؤثر است.

همچنین، مدیرعامل اریکسون به این نکته اشاره کرد که اروپا با عرضه‌ی دیرهنگام نسل پنجم اینترنت از رقابت بازمی‌ماند. او تصریح کرد:

زمانی‌که اروپا روی عرضه‌ی جذاب‌ترین اپلیکیشن متمرکز شده بود، آمریکا و چین به‌سرعت شبکه‌ی 4G را عرضه کردند و اکنون، شرکت‌های آمریکایی و چینی حاکمیت در اقتصاد اپلیکیشن برای مصرف‌کنندگان را به‌دست گرفته‌اند. چنین سرنوشتی برای نسل پنجم اینترنت شرکت‌ها رخ خواهد داد. اروپا با عرضه‌ی دیرهنگام جدیدترین نسل اینترنت دوباره از رقابت در این حوزه عقب می‌ماند.

چند هفته قبل، مقام‌های سوئد به بهانه‌ی جمع‌آوری گسترد‌ه‌ی اطلاعات و سرقت فناوری، استفاده از زیرساخت هواوی برای توسعه‌ی شبکه‌های 5G این کشور را ممنوع اعلام کردند؛ درنتیجه، اپراتورهای مخابراتی سوئد باید محصولات هواوی را از تجهیزاتشان برای شبکه‌ی 5G حذف کنند.

به‌گفته‌ی اخولم، شبکه‌های موبایلی مسئله‌ی امنیت ملی هستند و البته سوئد با هدف حفظ امنیت ملی درعین رقابت آزاد، از دستورالعمل‌های اتحادیه‌ی اروپا برای شبکه‌‌های 5G خارج شده است. نوکیا و اریکسون دو رقیب قدرتمند هواوی محسوب می‌شوند. اریکسون کسب‌وکار نسبتا بزرگی در چین دارد و موفق شده است با سه غول اپراتوری در چین برای تأمین تجهیزات رادیویی برای شبکه‌های 5G قرارداد ببندد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات