لری پیج یکی از موسسین گوگل، جانشین اشمیت مدیرعامل گوگل شد

جمعه ۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۴
مطالعه 2 دقیقه
سه‌شنبه گذشته گوگل اعلام کرد که در سه ماه آخر سال 2010 حدود 8.44 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. اما خبر بسیار مهم در مورد گوگل این است که Larry Page یکی از بنیان گذاران گوگل سمت مدیرعاملی گوگل را در ماه آوریل (حدود 3 ماه دیگر) بدست خواهد آورد. این مقام از ده سال پیش از آن اریک اشمیت بوده است.
تبلیغات

انتشار این خبر شبیه انفجار یک بمب بود. اشمیت 10 سال پیش به گوگل پیوست و برای یک دهه مدیرعامل گوگل و تصمیم گیرنده نهایی بود. او توانست رشد بالایی را برای گوگل که توسط دو جوان(Larry Page و Sergey Brin) تأسیس شده بود، بدست آورد. Schmidt کماکان در گوگل فعال خواهد بود و بعنوان مشاور و مدیر اجرایی همکاری خود را با گوگل ادامه خواهد داد.

Schmidt پس از این به قراردادهای خارجی، مشتریان و گسترش ارتباطات تجاری، توسعه ارتباطات دولتی و دیگر ارتباطات مهم جهت گسترش هرچه بیشتر گوگل در جهان متمرکز خواهد شد.

Schmidt در تیوتر خود گفت: به نظر ما واگذاری امور روزانه شرکت به Larry Page باعث می‌شود نتایج بهتری برای شرکت بدست آید و ساختار مدیریت گوگل ساده تر و مؤثر تر خواهد شد و درنتیجه، روند تصمیم‌گیری نیز بهبود خواهد یافت.

این تصمیم مدیریتی در گوگل تأثیر منفی روی سهام گوگل داشته و باعث رشد منفی 0.8%- سهام این شرکت شد.

گوگل در سه ماه آخر سال 2010 حدود 8.44 میلیارد دلار درآمد کسب کرده بود این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۰۹ رشد 26% درصدی داشته است. سود خالص این شرکت در سه ماه آخر سال 2.54 میلیارد دلار بوده که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۰۹ که حدود 1.97 میلیارد دلار بوده، رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

اما با این وجود گوگل در سال 2011 تحت فشار خواهد بود چون همان‌طورکه پیش تر اعلام کردیم " گوگل حقوق کارمندان خود را 10 درصد افزایش می‌دهد". این اقدام برای ثبات درآمد کارمندان گوگل انجام شده است. در سال‌های اخیری بسیاری از کارمندان گوگل با پیشنهاد های حقوقی بالاتر جذب فیس بوک شدند.

سرجی برین که به همراه Page گوگل را تأسیس کرد بر محصولات گوگل تمرکز خواهد کرد:

من دوست دارم روی علایق شخصی خود کار کنم که شامل محصولات بسیار مهمی است که در آینده آن‌ها را معرفی خواهم کرد.

اگر گوگل خوش شانس باشد، Page بیل گیتس یا استیو جابز دیگری خواهد شد اما اگر اوضاع پس از مدیریت پیج درست پیش نرود ممکن است Jerry Yang (مدیرعامل یاهو) دیگری شود.

منبع: Information Week

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات