لری پیج یکی از موسسین گوگل، جانشین اشمیت مدیرعامل گوگل شد

لری پیج یکی از موسسین گوگل، جانشین اشمیت مدیرعامل گوگل شد

سه شنبه گذشته گوگل اعلام کرد که در سه ماه آخر سال 2010 حدود 8.44 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. اما خبر بسیار مهم در مورد گوگل این است که Larry Page یکی از بنیان گذاران گوگل سمت مدیرعاملی گوگل را در ماه آپریل (حدود 3 ماه دیگر) بدست خواهد آورد. این مقام از ده سال پیش از آن Eric Schmidt بوده است.

انتشار این خبر شبیه انفجار یک بمب بود. اشمیت 10 سال پیش به گوگل پیوست و برای یک دهه مدیرعامل گوگل و  تصمیم گیرنده نهایی بود.  او توانست رشد بالایی را برای گوگل که توسط دو جوان(Larry Page   و Sergey Brin) تاسیس شده بود، بدست آورد. Schmidt کماکان در گوگل فعال خواهد بود و بعنوان مشاور و مدیر اجرایی همکاری خود  را با گوگل ادامه خواهد داد.

Schmidt پس از این به  قراردادهای خارجی، مشتریان و گسترش ارتباطات تجاری، توسعه ارتباطات دولتی و دیگر ارتباطات مهم جهت گسترش هر چه بیشتر گوگل در جهان متمرکز خواهد شد.

Schmidt در تیوتر خود گفت: [div3 class="quote" class2="quote-l" class3="quote-r"]به نظر ما واگذاری  امور روزانه شرکت به Larry Page باعث می شود نتایج بهتری برای شرکت بدست آید و ساختار مدیریت گوگل ساده تر و موثر تر خواهد شد و در نتیجه روند تصمیم گیری نیز بهبود خواهد یافت.[/div3]

این تصمیم مدیریتی در گوگل تاثیر منفی برروی سهام گوگل داشته  و باعث رشد منفی 0.8%-   سهام این شرکت شد.

گوگل در سه ماه آخر سال 2010 حدود 8.44 میلیارد دلار درآمد کسب کرده بود این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 2009 رشد 26% درصدی داشته است. سود خالص این شرکت در سه ماه آخر سال 2.54 میلیارد دلار بوده که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 2009 که حدود 1.97 میلیارد دلار بوده، رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

اما با این وجود گوگل در سال 2011 تحت فشار خواهد بود چون همانطور که پیش تر اعلام کردیم " گوگل حقوق کارمندان خود را 10 درصد افزایش می دهد". این اقدام برای ثبات درآمد کارمندان گوگل انجام شده است. در سال های اخیری بسیاری از کارمندان گوگل با پیشنهاد های حقوقی بالاتر جذب فیس بوک شدند.

Sergey Brin که به همراه Page گوگل را تاسیس کرد بر محصولات گوگل تمرکز خواهد کرد:

[div3 class="quote" class2="quote-l" class3="quote-r"]من دوست دارم برروی علایق شخصی خود کار کنم که شامل محصولات بسیار مهمی است که در آینده آنها را معرفی خواهم کرد.[/div3]

اگر گوگل خوش شانس باشد، Page بیل گیتس یا استیو جابز دیگری خواهد شد اما اگر اوضاع پس از مدیریت پیج درست پیش نرود ممکن است Jerry Yang (مدیرعامل یاهو) دیگری شود.

در مورد گوگل بیشتر بخوانید.

تصاویری از محیط کار گوگل مشاهده کنید

منبع: Information Week

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید