اپل فروش محصولات صوتی برندهای دیگر را در فروشگاه‌‌هایش متوقف کرد

سه‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
از‌این‌پس، برندها‌ی مطرح جهان نمی‌توانند محصولات صوتی‌شان را ازطریق فروشگاه‌های اپل بفروشند.
تبلیغات

محصولات صوتی فروشندگان واسطه‌گر (ترد پارتی) تا اواسط سپتامبر از فروشگاه‌های خرده‌فروشی اپل فروخته می‌شدند‌؛ اما در هفته‌ی گذشته (اواخر سپتامبر) و با نزدیک‌شدن به زمان عرضه‌ی محصولات صوتی جدید اپل، این شرکت فروش این دسته از محصولات رقبا را در پلتفرمش متوقف کرده است. در میان فروشندگان حذف‌شده، نام برندهای Bose و Logitech و Sonos به‌چشم می‌خورد. از‌این‌پس، کاربران نمی‌توانند از این خرده‌فروشی محصولاتی مانند هدفون‌های محبوب Bose با قابلیت لغو نویز را بخرند و در جست‌وجوی نام آن‌ها پیام زیر ظاهر می‌شود:

پیام حذف هدفون‌های فروشندگان متفرقه در فروشگاه اپل

پیش‌بینی می‌شود این محصولات رقیب سرسخت هدفون‌های جدید اپل باشند که این شرکت قرار است تا اواخر سال ۲۰۲۰ معرفی کند. اکنون، در فروشگاه آنلاین اپل فقط اسپیکرها و هدفون‌های این شرکت مشاهده می‌شود. به‌گزارش بلومبرگ، به کارمندان فروشگاه‌های فیزیکی اپل نیز اعلام شده که محصولات برندهای دیگر را از قفسه‌های این فروشگاه‌ها بردارند.

گفته می‌شود اپل به‌دنبال توسعه‌ی محصولات صوتی‌اش، فروشندگان دیگر را حذف کرده است. در سال ۲۰۱۴، این شرکت بیتس، برند پیشرو در تولید هدفون‌ها را به ارزش سه‌میلیارد دلار خرید تا از فناوری‌های آن در این دسته از محصولات استفاده کند. اکنون، کوپرتینویی‌ها روی ساخت نسخه‌های گوناگون هدفون‌های روگوشی‌ کار می‌کنند که از بین آن‌ها، مدل پریمیوم پوشش چرمی در بدنه‌ دارد و دیگری نیز با وزن سبک برای اهداف ورزشی کاربردی است.

برند‌های Bose و Logitech اقدام اخیر اپل را تأیید کردند. این اولین‌باری نیست که محصولات برندهای دیگر از فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین اپل برداشته می‌شود. در سال ۲۰۱۴، کوپرتینویی‌ها به‌دنبال عرضه‌ی اپل واچ، محصولات فیت‌بیت را از فروشگاه‌های اپل حذف کردند. در همین سال نیز، فروش محصولات Bose از این خرده‌فروشی‌ها به مدت یک‌ ماه متوقف شده بود؛ اما این‌بار ضرر بیشتری برای این شرکت سازنده به‌همراه دارد. درواقع، Bose در ابتدای سال میلادی جاری اعلام کرد که تمام خرده‌فروشی‌هایش در شمال آمریکا، اروپا، ژاپن و استرالیا را تعطیل می‌کند و تصمیم گرفته است محصولاتش را آنلاین بفروشد. درنتیجه‌ی این تصمیم شرکت، هزاران کارمند Bose بی‌کار شدند.

پس از تعطیلی فروشگاه‌های فیزیکی این برند، محصولات Bose بیشتر از فروشگاه‌های اپل فروخته می‌شد و اقدام اخیر شرکت سازنده‌ی گوشی آیفون می‌تواند روی فروش آن تأثیرگذار باشد. برند Logitech همچنان می‌تواند محصولات دیگرش مانند کیبورد و دوربین را در فروشگاه‌های اپل بفروشد؛ اما Bose و Sonos محصولات دیگری برای فروش ندارند. به‌گزارش بلومبرگ، با اقدام اخیر کوپرتینویی‌ها سهم بازار Sonos، تقریبا ۷ درصد کاهش یافت.

طبق شایعات، اپل تا پایان سال ۲۰۲۰، اولین نسل هدفون‌های روگوشی‌اش را با نام ایرپادز استودیو عرضه می‌کند. انتظار می‌رود اجزای هدفون‌های جدید اپل مانند پد هدبندها تعویض‌پذیر باشند. ظاهرا ایرپادز استودیو مانند ایرپادز پرو از فناوری لغو نویز پشتیبانی می‌کند و قابلیت حالت شفاف (Transparency Mode) دارد که برای امنیت کاربر و تعامل با محیط، صدای محیط را به درون گوش کاربر وارد می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات