هدفون دورگوشی اپل احتمالا با نام ایرپادز استودیو عرضه می‌شود

هدفون دورگوشی اپل احتمالا با نام ایرپادز استودیو عرضه می‌شود

یکی از افشاگران شناخته‌شده‌ی صنعت فناوری به‌تازگی مدعی شده است که اپل قصد دارد از نام ایرپادز استودیو برای هدفون دورگوشی خود بهره بگیرد.

خبرگزاری‌های مختلف مدت‌ها است که مدعی شده‌اند اپل روی نوعی هدفون دورگوشی اختصاصی با برخی ویژگی‌های متمایزکننده کار می‌کند. اپل برای حضور پررنگ‌تر در بازار هدفون‌ها چند سال پیش بیتس را تصاحب کرد. بیتس امروزه با مدیریت اپل تنوع بالایی از هدفون‌ها را روانه‌ی بازار می‌کند که در بین آن‌ها محصولات توگوشی، روگوشی و دورگوشی به‌چشم می‌خورند. به‌دنبال تصاحب بیتس، اپل هدفون‌های این شرکت را به تراشه‌ای خاص با نام H1 مجهز کرد تا فرایند سازگارشدن آن‌ها با دستگاه‌هایی نظیر آیفون و مک تسریع شود.

شایعه‌ها به‌حدی زیاد هستند که تقریبا می‌توانیم از تولید هدفون دورگوشی توسط اپل اطمینان داشته باشیم؛ تنها موضوعی که مطرح می‌شود، زمان عرضه‌ی این هدفون است که احتمالا فاصله‌ی چندانی با آن نداریم. مدتی پیش خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی اختصاصی مدعی شد هدفون دورگوشی اپل چندین قطعه‌ی مغناطیسی قابل‌تعویض دارد. بدین ترتیب کاربر خواهد توانست بنابه‌سلیقه‌ی خود، به شخصی‌سازی هدفون بپردازد. آن‌طور که بلومبرگ می‌نویسد، اپل روی حداقل دو هدفون دورگوشی کار می‌کند که یکی از آن‌ها پوششی چرمی دارد و دیگری مجهزبه قطعاتی به‌نسبت سبک‌وزن است تا برای اهداف ورزشی مورداستفاده قرار گیرد. 

تاکنون اسامی متعددی را برای هدفون دورگوشی اختصاصی اپل شنیده‌ایم که از بین آن‌ها می‌توانیم به استودیوپادز یا اپل هدفونز اشاره کنیم. جان پراسر یکی از افشاگران شناخته‌شده است که تاکنون توانسته اطلاعات متعددی را از محصولات اپل فاش کند. او چند روز پیش در توییتی جدید مدعی شد اپل قصد دارد هدفون دورگوشی خود را با نام ایرپادز استودیو (AirPods Studio) رونمایی کند. پراسر در ویدئوی جدیدی که در کانال یوتیوب Front Page Tech منتشر کرده است به‌شکلی جالب، انتخاب این نام را نیز توجیه می‌کند.

جان پراسر می‌گوید واژه‌ی «پاد» برای اپل معادل «موسیقی» است؛ به‌بیانی دیگر، تمامی محصولاتی که اپل از عبارت پاد (یا پادز) در نام آن‌ها استفاده می‌کند، موسیقی‌محور هستند. محصولاتی که از بین آن‌ها می‌توانیم به اِیرپادز، ایِرپادز، آیپاد و هوم‌پاد اشاره کنیم. اپل به‌طور معمول زمانی از نام ایر (Air) بهره می‌گیرد که محصول موردبحث، بی‌سیم باشد. با کنار هم قرار دادن این‌ها، به‌نام ایرپادز استودیو می‌رسیم؛ نامی که می‌توانیم از آن به‌عنوان محصول موسیقی‌محور بی‌سیم یاد کنیم.

افزون بر این موارد، طبق ادعای پراسر هدفون ایرپادز استودیو قرار است ۳۴۹ دلار قیمت داشته باشد. این افشاگر می‌گوید اپل به‌صورت داخلی از این هدفون با کدنام B515 یاد می‌کند. جان پراسر همچنین می‌گوید این هدفون دورگوشی از فناوری لغو نویز فعال (ANC) پشتیبانی خواهد کرد. گفته می‌شود تاریخ معرفی هدفون ایرپادز استودیو برای مراسم WWDC 2020 تعیین شده است. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟

منبع youtube twitter

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید