نتفلیکس امکان تنظیم سرعت پخش ویدئوها را به پلتفرم خود اضافه کرد

شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
از امروز امکان تنظیم سرعت پخش ویدئو به سرویس استریم ویدئو نتفلیکس افزوده شد.
تبلیغات

از امروز، ۱۱ مرداد، امکان تنظیم سرعت ویدئو به پلتفرم نتفلیکس اضافه شد و کاربران این سرویس محبوب استریم ویدئو می‌توانند با سرعت‌های 0.5x ،0.75x ،1.25x و 1.5x فیلم‌های دلخواهشان را مشاهده کنند؛ البته واضح است گزینه‌ی سرعت پخش 1x هم مانند گذشته به‌صورت پیش‌فرض دراختیار آنان قرار دارد.

درهرصورت اگر از طرفداران پروپاقرص نتفلیکس هستید، ازاین‌پس این امکان دراختیارتان قرار دارد که درصورت نیاز، ویدئوهای محبوب خود را با سرعت کمتر یا بیشتر تماشا کنید. برای این کار لازم است سرعت پخش را به‌صورت دستی و برای هر ویدئو به‌طور مجزا تنظیم کنید. خوشبختانه این امکان برای تمامی ویدئوهای نتفلیکس، حتی ویدئوهایی نیز دردسترس خواهد بود که قبلا کاربر دانلود کرده است.

ویژگی تنظیم سرعت پخش ویدئو در نتفلیکس حدود یک سال قبل معرفی شد؛ ولی رونمایی آن تا امروز به‌تعویق افتاد؛ چراکه این شرکت تصمیم گرفته بود تجربه‌ای بی‌نقص دراختیار طرفدارانش قرار دهد. برای مثال هنگام تغییر سرعت، گام صدا به‌صورت خودکار اصلاح می‌شود تا کاربر در زمان تند یا کندشدن سرعت پخش ویدئو، صداهای غیرطبیعی نشنود.

کیلا رابیسون، معاون بخش نوآوری محصول در نتفلیکس، می‌گوید امکان تنظیم سرعت پخش ویدئو یکی از خواسته‌های کاربران این شرکت از سال‌ها قبل تا امروز بوده است. انجمن ملی ناشنوایان و فدراسیون ملی نابینایان آمریکا دو سازمانی هستند که این اقدام نتفلیکس را ستوده‌اند. درحال‌حاضر، این ویژگی فقط در سیستم‌عامل اندروید فعال است و به‌زودی برای iOS و نسخه‌ی تحت‌وب نتفلیکس نیز دردسترس قرار خواهد گرفت؛ اما مشخص نیست قابلیت تنظیم سرعت پخش، کِی در اپلیکیشن‌های تلویزیون نتفلیکس نیز فعال بشود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات