شکایت چند میلیارد دلاری برادر پابلو اسکوبار از اپل

شکایت چند میلیارد دلاری برادر پابلو اسکوبار از اپل

برادر پابلو اسکوبار بعد از اینکه یک هکر، ازطریق نفوذ به FaceTime آدرس او را به دست آورد، از اپل شکایت کرده است.

روبرتو اسکوبار برادر بزرگ‌تر پابلو اسکوبار مشهورترین قاچاقی تاریخ بعد از هک شدن گوشی آیفونش از اپل شکایت کرده است. براساس گزارش پایگاه خبری TMZ، اسکوبار مدعی شده یک هکر ازطریق دسترسی به FaceTime او توانسته آدرس محل سکونتش را پیدا کند. اسکوبار از اپل درخواست ۲/۶ میلیارد دلار غرامت کرده است. 

براساس این گزارش روبرتو اسکوبار مدعی شده هکر بعد از نفود به آیفون ایکس او و به دست آوردن آدرس محل سکونتش، یک «نامه‌ی تهدید جانی» برای او ارسال کرده است. اسکوبار در شکایت‌نامه‌ی خود اعلام کرده یک کارمند اپل پیش از اینکه او این تلفن همراه را خریداری کند، او را قانع کرده که گوشی آیفون ایکس، امن‌ترین تلفن همراه موجود در بازار است. اسکوبار که مدعی شده پیش از این هم چند بار با تهدیدهای مختلف مواجه شده، معتقد است نیاز به امنیت بالایی دارد.

TMZ که شکایت‌نامه‌ی اسکوبار را مطالعه کرده اعلام کرد او در این شکایت مدعی شده دچار استرس‌های روانی شده و درحال‌حاضر مجبور است برای حفظ سلامت خود، دنبال مخفی شدن باشد.

این نخستین بار نیست که نام روبرتو اسکوبار، برادر پابلو اسکوبار مشهور به صدر اخبار فناوری راه پیدا می‌کند. اسکوبار سال گذشته و بعد از آغاز ثبت سفارش تلفن همراهی که مدعی ساخت آن بود، به کلاهبرداری از مشتریان خود متهم شد. روبرتو اسکوبار با تأسیس شرکتی به‌نام اسکوبار، تلفن همراهی تاشدنی تولید کرده که با قیمت بسیار پایین پیش‌فروش می‌شود اما بسیاری از متقاضیان می‌گویند تلفن همراهی که پول آن را پرداخت کرده‌اند، هرگز به دست آن‌ها نرسیده است.


منبع SKY

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید