کارکنان گوگل دست‌کم تا اول ژوئن به دورکاری ادامه می‌دهند

کارکنان گوگل دست‌کم تا اول ژوئن به دورکاری ادامه می‌دهند

ساندار پیچای، مدیرعامل وقت گوگل با ارسال ایمیلی به کارکنان شرکت متبوع خود خبر داد که دفاتر این شرکت به‌صورت منطقه‌ای و باتوجه به شرایط بیماری کرونا باز خواهند شد.

ساندار پیچای، مدیرعامل شرکت گوگل، با ارسال ایمیلی به کارکنان این شرکت از وضعیت فعالیتشان خبر داد. طی گفته‌های ساندار پیچای، کارمندانی که مشاغل حساس ندارند و امکان فعالیتشان به‌صورت دورکاری از خانه وجود دارد تا ۱ ژوئن (۱۲ خرداد) می‌توانند به‌صورت دورکاری به انجام وظایفشان بپردازند.

در حال حاضر متخصصان و سران دولت‌ها از وضعیت ناپایدار شیوع بیماری کرونا خبر می‌دهند و اقدام شرکت گوگل نیز کاملا منطقی است. گوگل از اولین شرکت‌ها بود که از کارکنان خود خواست با عدم حضور در شرکت و فعالیت از خانه مانع گسترش بیماری کرونا شوند.

در این بین، ایالات متحده در بدترین شرایط نسبت به کشورهای دیگر قرار دارد و گفته می‌شود آمار مبتلایان به بیماری کرونا در این کشور از مرز یک میلیون نفر نیز گذشته است. برخی مناطق ازجمله منطقه خلیج سان فرانسیسکو به‌طور کامل قرنطینه شده است؛ منطقه‌ای که شرکت اصلی گوگل در آنجا قرار دارد.

پیچای به کارمندان خود گفته است که نسبت به هر منطقه و شرایطی که در آنجا حکمفرما است در مورد بازگشت نیروها به محل کارشان تصمیم می‌گیرد. با این حال، گویا شرایط برای دفتر اصلی گوگل چندان مناسب نیست و تا ۱۲ خرداد همچنان خالی از کارکنان خواهد بود. پیچای در ایمیل خود توضیح داد:

ما در میان اولین شرکت‌هایی بودیم که پس از شیوع بیماری کرونا، امکان فعالیت از خانه را در اختیار کارکنان خود قرار داد. با این حال، در مورد بازگشت کارکنان به دفاتر گوگل بسیار محتاطانه عمل خواهیم کرد. هرگز برای تمامی مراکز دستوری مشابه را صادر نمی‌کنیم؛ بلکه تصمیماتمان نسبت به هر منطقه متفاوت خواهد بود.

منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده