مدیرعامل اپل از ساخت محافظ صورت به‌منظور حفاظت بهتر دربرابر ویروس کرونا خبر داد

مدیرعامل اپل از ساخت محافظ صورت به‌منظور حفاظت بهتر دربرابر ویروس کرونا خبر داد

اطلاعیه‌ی جدید تیم کوک نشان می‌دهد اپل تاکنون بیست‌میلیون ماسک به مؤسسه‌های بهداشتی و  بک‌میلیون محافظ ویژه‌ی صورت به کارکنان بهداشتی اعطا کرده است.

تیم کوک گزارش جدید مربوط به اقدام‌های اپل در کنترل شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹) را با رسانه‌ها و مردم به‌اشتراک گذاشت. مدیرعامل اپل با انتشار ویدئویی جدید روی صفحه‌ی رسمی خود در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، اعلام کرد اپل توانسته تاکنون بیش از ۲۰ میلیون ماسک بهداشتی برای کارکنان حوزه‌ی سلامت تأمین کند و این روند همچنان ادامه‌دار خواهد بود. 

تیم کوک بیش از یک هفته‌ی پیش از تولید ۱۰ میلیون ماسک برای اهدا به مؤسسه‌های درمانی خبر داده بود و حال پس از گذشت مدتی نه‌چندان زیاد، این عدد به ۲۰ میلیون ماسک افزایش پیدا کرده است. براساس گفته‌های کوک، این ماسک‌ها ازطریق زنجیره‌ی تأمین اپل تولید می‌شوند.  بااین‌حال، شاید مهم‌ترین خبر اعلام‌شده‌ی کوک، ساخت نوعی محافظ صورت ویژه برای کارکنان حوزه‌ی سلامت باشد تا ایمنی آن‌ها دربرابر ویروس کرونا بیشتر شود. نخستین سری از محافظ‌های صورت ساخت اپل هفته‌ی گذشته به بیمارستان Kaiser واقع در دره‌ی سانتا‌کلارا تحویل داده شده است.

کوک می‌گوید کارکنان شاغل در بیمارستان یادشده واکنشی مثبت به محافظ نشان داده و از آن بسیار راضی بوده‌اند. اپل امیدوار است بتواند تا پایان هفته‌ی جاری شمار محافظ‌های ویژه‌ی خود را به یک‌میلیون واحد برساند. درضمن، اپل خواهد توانست پس از آن در هر هفته یک‌میلیون عدد از این محافظ‌های ویژه تولید و دراختیار بیمارستان‌ها قرار دهد.

درادامه، بیانیه‌ی جدید ویدئویی تیم کوک و ترجمه‌ی آن به‌ زبان فارسی را می‌توانید مشاهده کنید:

در این روزهای بسیار سخت، امیدوارم در امنیت و سلامت باشید. تیم‌های مختلف در اپل به‌سختی روی راه‌هایی برای پشتیبانی از کارکنان قهرمان حوزه‌ی سلامت کار کرده‌اند که در خط‌مقدمِ مقابله با کرونا هستند. می‌خواهم امروز دو خبر جدید اعلام کنم:

۱. شمار ماسک‌هایی که توانسته‌ایم ازطریق زنجیره‌ی تأمینمان تولید کنیم، به بیش از ۲۰ میلیون عدد در سراسر دنیا رسیده است. این تلاشی واقعا جهانی است و همچنان به‌صورت مداوم با دولت‌ها در تمامی سطوح همکاری تنگاتنگی خواهیم کرد تا مطمئن شویم ماسک‌هایمان به مکان‌هایی اهدا می‌شود که بیشترین نیز به آن‌ها وجود دارد؛

۲. با تلاشی جدید که سراسر شرکتمان را شامل می‌شود، طراحان محصول، عملیات مهندسی‌، تیم‌های بسته‌بندی و تأمین‌کنندگانمان را گردهم جمع کرده‌ایم تا بتوانیم با استفاده از آن‌ها درزمینه‌ی طراحی و تولید و عرضه‌ی محافظ‌های صورت برای کارکنان حوزه‌ی سلامت قدم برداریم. 

نخستین مجموعه از محافظ‌هایی که تولید کرده‌ایم، هفته‌ی گذشته به بیمارستان Kaiser واقع در سانتاکلارا تحویل داده شد و بازخوردهای دکتران این بیمارستان بسیار مثبت بود. این محافظ‌ها در جعبه‌هایی عرضه می‌شوند که در هرکدام، ۱۰۰ عدد وجود دارد. فرایند تولید هر محافظ کمتر از دو دقیقه به‌طول می‌انجامد و این محافظ‌ها کاملا تنظیم‌شدنی هستند. تأمین مواد اولیه‌ی موردنیاز و فرایند تولید محافظ‌ها را در کشورهای ایالات متحده‌ی آمریکا و چین انجام می‌دهیم. 

برنامه داریم تا پایان هفته‌ی جاری، یک‌میلیون عدد از محافظ‌های صورت را عرضه کنیم و پس‌از‌آن نیز، هر هفته یک‌میلیون محافظ جدید تأمین خواهیم کرد. در حال همکاری نزدیک با متخصصان حوزه‌ی بهداشت و مقام‌های دولتی در آمریکا هستیم تا محافظ‌ها را به مکان‌هایی برسانیم که نیازی فوری به آن‌ها وجود دارد. امیدواریم به‌سرعت ماسک‌ها و محافظ‌هایمان به فراتر از مرزهای ایالات متحده‌ی آمریکا نیز برسند. تمرکز ما روی راه‌های منحصربه‌فردی است که اپل می‌تواند با اتکا به آن‌ها به‌ توقف شیوع کرونا کمک‌ و نیازهای اساسی حوزه‌ی بهداشت را به‌سرعت و در مقیاس لازم برطرف کند.

این اتفاق برای اپل کاری پر از عشق و سپاسگزاری به‌شمار می‌آید و به‌مرورزمان اخبار بیشتری درباره‌ی تلاش‌هایمان منتشر خواهیم کرد. در این حین، هریک از ما می‌توانیم با گوش‌ فرادادن به توصیه‌های متخصصان حوزه‌ی بهداشت و ماندن در خانه و عمل به قانون فاصله‌گذاری اجتماعی، از گسترس ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

به‌خاطر تمام کارهایی که در زندگی خودتان برای کمک به رفع وضعیت فعلی می‌کنید، ممنونم. مجددا از تمام افراد حاضر در خط‌مقدم مبارزه با کرونا قدردانی می‌کنم. در امنیت باشید و سالم بمانید.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی اقدامات اپل، به‌‌ویژه ساخت محافظ صورت دارید؟

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده