تلاش دانش‌آموزان چینی برای حذف اپلیکیشن آموزشی از اپ استور

تلاش دانش‌آموزان چینی برای حذف اپلیکیشن آموزشی از اپ استور

دانش‌‌آموزان شهر ووهان چین برای حذف اپلیکیشن آموزشی دینگ‌تالک از اپ استور و فرار از آموزش مجازی به آن نمرات کم داده‌اند.

شهر ووهان چین مدتی است که در سرتیتر خبرها قرار دارد. ووهان شهری است که ابتلا به بیماری کرونا از آنجا شروع شد. مقامات این شهر برای کنترل بیماری کرونا دست به اقداماتی از جمله تعطیلی موقت مدارس زدند.

دانش‌آموزان با اینکه خانه‌نشین شدند؛ اما ادامه تحصیل آن‌ها متوقف نشد و باید از اپلیکیشنی به‌نام دینگ‌تالک استفاده کنند. دینگ‌تالک اپلیکیشنی ساخت شرکت علی‌بابا است و از قابلیت‌های مختلفی مانند ارسال پیام و همچنین برگزاری دوره‌های آموزش مجازی بهره می‌برد.

حال، گزارش‌هایی منتشر شده که دانش‌آموزان شهر ووهان چین نسبت به استفاده از این اپلیکیشن واکنش نشان داده‌اند. درصورتی‌که به صفحه اپلیکیشن دینگ‌تالک مراجعه کنید با امتیاز یک‌ستاره مواجه خواهید شد. درواقع دانش‌آموزان چینی برای حذف دینگ‌تالک از اپ استور به آن نمرات کم به‌همراه نقدهای منفی داده‌اند.

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن دینگ‌تالک نیز با ارسال ویدیویی در فضای مجازی از دانش‌آموزان خواسته‌اند که از ثبت نمرات پایین و نظرات منفی در اپ استور دست نگه دارند. در این ویدئو که بیش از ۱۷ میلیون بار بازدید شده است، سازندگان اپلیکیشن دینگ‌تالک با استفاده از المان‌های طنز با دانش‌آموزان ابراز همدردی کرده و از آن‌ها خواسته‌اند که به اپلیکیشن دینگ‌تالک امتیاز کم ندهند.

نکته جالب این است که دینگ‌تالک با نقدهای مثبت و امتیاز ۵ ستاره نیز مواجه شده است. این امتیازها را افراد بزرگ‌سال ثبت کرده‌اند. دلیل امتیازات بالا نیز ارائه خدمات آموزشی و تحصیلی به دانش‌آموزان مطرح شده است که فرزندانشان بدون قرار گرفتن در محیطی با خطر ابتلا به بیماری کرونا قادر به دریافت مطالب علمی و ادامه تحصیل شده‌اند.

بیماری کرونا در چین

چن هانگ، مدیرعامل شرکت دینگ‌تالک (از زیرمجموعه‌های علی‌بابا) در واکنش به اتفاقات رخ داده، گفت:

تفریح در طبیعت کودکان قرار دارد. اگر من نیز همسن آن‌ها بودم و هر روز باید به‌صورت آنلاین آموزش می‌دیدم، احتمالا به اپلیکیشن دینگ‌تالک امتیاز پایین می‌دادم.

اپل با وجود درخواست رسانه‌ها نسبت به اتفاقات رخ داده واکنشی نشان نداده است. در حال حاضر اپلیکیشن دینگ‌تالک هنوز در اپ استور در دسترس است و به‌نظر می‌رسد که تلاش دانش‌آموزان شهر ووهان چین بی‌ثمر مانده است.

 

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده