آمازون کالاهای به‌فروش‌نرفته را به خیریه اهدا خواهد کرد

آمازون کالاهای به‌فروش‌نرفته را به خیریه اهدا خواهد کرد

آمازون قصد دارد از این پس در طرحی به‌نام Fulfillment کالاهایی را که فروش نرفته‌اند، بین نیازمندان توزیع کند.

چهارشنبه این هفته، آمازون اعلام کرد از این پس قصد دارد اجناس فروخته‌نشده را به خیریه‌ها اهدا کند. خبر مذکور پس از آن منتشر شد که تلویزیون فرانسه در مستندی فاش کرد سال گذشته آمازون ۳ میلیون کالای فروخته‌نشده در این کشور را معدوم کرده است. طرح مورد بحث که از سوی آمازون «Fulfillment by Amazon Donations» نام‌گذاری شده است، از ابتدای سٰٰپتامبر آغاز خواهد شد. این برنامه دائمی خواهد بود؛ اما هر تأمین‌کننده‌ای که تمایل نداشته باشد، می‌تواند از اهداء محصولات خود توسط آمازون امتناع کند.

آمازون برای اجرای این طرح در ایالات متحده با سرویس Good360 همکاری خواهد کرد تا بتواند اجناس را بین نیازمندان توزیع کند. Good360 سازمانی است که با خرده‌فروشان و تولیدکنندگان برای توزیع کالا و رساندن آن‌ها به دست فقرا برحسب نیازشان همکاری می‌کند. آمازون در انگلستان مستقیما اجناس‌ را بین خیریه‌های مختلف مانند خیریه‌های نیولایف، سلویشن آرمی و بارناردو توزیع خواهد کرد.

آمازون

به گزارش CNBC، تأمین‌کنندگان با اهدای کالاهای فروخته‌نشده‌ی خود به خیریه می‌توانند در هزینه‌های خویش صرفه‌جویی کنند. آمازون برای بازگرداندن هر قلم کالای فروخته‌نشده به فروشنده‌ها ۵۰ سنت دریافت می‌کند؛ درحالی که اگر فروشنده بخواهد همین جنس را دور بیندازد، آمازون از وی ۱۵ سنت دریافت خواهد کرد. البته معلوم نیست هم‌اکنون هزینه‌ی اهدای کالا برابر با دورانداختن آن‌ها خواهد بود یا خیر.

آمازون می‌گوید، هدفش از اجرای این طرح به‌صفررساندن تعداد کالاهای فروخته‌نشده‌ای است که معدوم می‌شوند.

آلیس شاب، یکی از مدیران آمازون می‌گوید:

رساندن این کالاها به دست افراد نیازمند، زندگی را به جوامع کوچک باز خواهد گرداند.

آمازون تنها خرده‌فروشی نیست که به‌خاطر معدوم‌کردن کالاهای فروخته‌نشده مورد انتقاد قرار گرفته است. برندهای لوکسی مانند بِربِری (Burberry) و ریچموند (Richemont) نیز به‌خاطر معدوم‌کردن کالاهایشان و عدم عرضه‌ی آن‌ها به مردم با قیمت کمتر مورد انتقاد شدید قرار گرفته‌اند. سال ۲۰۱۷، نیویورک تایمز اعلام کرد برند ورزشی نایکی، کفش‌ها و سایر محصولاتش را قبل از دور انداختن خراب می‌کند تا مطمئن شود دیگر کسی نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کند.


منبع newsweek

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید