تبلیغ جدید سرفیس مایکروسافت با چاشنی تمسخر مک بوک

تبلیغ جدید سرفیس مایکروسافت با چاشنی تمسخر مک بوک

مایکروسافت در تبلیغ جدید و اخیرا فاش‌شده‌ی لپ‌تاپ سرفیس ۲ به تمسخر مک‌بوک ایر اپل پرداخته است.

 تاکنون بارها شاهد ویدئوهای تبلیغاتی که لپ‌تاپ‌های مک را درمقابل دیگر لپ‌تاپ‌ها قرار می‌دهند، بوده‌ایم. بیشتر این ویدئوها ساخته‌ی شرکت اپل بودند و مضمون آن‌ها، برتری کامپیوترهای مک نسبت‌ به کامپیوترهای ویندوزی بود. ولی اخیرا مایکروسافت شروع به پاسخ‌گویی به این تبلیغ‌ها کرده است و محصولی که آن را رقیب اپل قرار می‌دهد، لپ‌تاپ‌های سرفیس است.

حال ویدئوی تبلیغاتی خنده‌دار و جدیدی که توسط یکی از کاربران توییتر به نام WalkingCat فاش شده است، نشان می‌دهد که سازنده‌ی سرفیس هنوز خیال ندارد از این‌گونه تبلیغ‌ها دست بکشد. 

در این تبلیغ، مایکروسافت شخصی را نشان می‌دهد که ادعا می‌کند نام واقعی‌اش مکنزی بوک «Mackenzie Book» یا همان مک بوک «Mac Book» است. این شخص لپ‌تاپ سرفیس ۲ را با مک بوک ایر در زمینه‌های طول‌عمر باتری، عملکرد و صفحه‌نمایش لمسی (که مک‌بوک ایر فاقد آن است) مقایسه می‌کند و همان‌طور که انتظار می‌رود، سرفیس در همه‌ی زمینه‌ها پیروز می‌شود. این شخص در انتها می‌گوید: «حتما باید یک سرفیس بگیرید. به من اعتماد کنید. من مک بوک هستم!» و درنهایت تبلیغ با این جمله تمام می‌شود: «مک بوک می‌گوید که سرفیس بگیرید». 

این تبلیغ تا حدی یادآور تبلیغ Taco Bell است که در آن، افرادی با نام رونالد مک‌دونالد استخدام شده بودند تا بگویند که تاکوبل را دوست دارند. در حقیقت، این تبلیغ‌ها شبیه به تبلیغاتی هستند که در دوران استیو بالمر (Steve Ballmer) ساخته می‌شد؛ هرچند که به بدی کمپینی مانند «Scroogled» که هدف آن تخریب محصولات گوگل بود، نیستند. البته همان‌طور که گفته شد، اپل هم گاهی به تمسخر رقبای خود می‌پردازد ولی پس از دوران «I'm a Mac»، این کار بیشتر در سخنرانی‌ها و به هدف خنداندن حاضرین صورت می‌گیرد.

ویدئوی این تبلیغ را می‌توانید در زیر مشاهده کنید. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده