مایکروسافت برای تکامل گیت‌ هاب، Pull Panda را خریداری کرد

مایکروسافت برای تکامل گیت‌ هاب، Pull Panda را خریداری کرد

مایکروسافت قصد دارد با ادغام قابلیت‌های Pull Panda در گیت‌هاب، امکان دسترسی به ابزار بازبینی کد را به‌صورت رایگان فراهم کند.

درست یک سال قبل در همین روز‌ها، ردموندی‌ها، گیت هاب را به مبلغ ۵/۷ میلیارد دلار خریداری کردند که باعث بحث و گمانه‌زنی‌های زیادی بین برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان شد. حال مایکروسافت با خرید ابزار Pull Panda و عرضه آن به‌صورت رایگان برای توسعه‌دهندگان قصد دارد به شبکه اجتماعی برنامه‌نویسان قدرت بیشتری ببخشد.

از آنجا که Pull Panda ابزاری برای گیت‌هاب است، خرید و عرضه رایگان آن توسط مایکروسافت می‌تواند خبر خوبی برای آن دسته از تیم‌های برنامه‌نویسی‌ باشد که با تعداد زیاد Pull‌های ارسالی دست به گریبان شده‌اند.

مایکروسافت در ۱۷ ژوئن (دوشنبه ۲۷ خرداد) بدون ارائه‌ی اطلاعات مالی اعلام کرد که ابزار Pull Panda را خریداری کرده و قصد دارد آن را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد تا به کمک آن‌ برنامه‌نویسان شاهد افزایش سرعت بررسی و روند کار خود باشند.

ردموندی‌ها تمام ابزارهای Pull Panda را در فروشگاه گیت‌هاب برای تیم‌های کوچک به‌صورت رایگان قرار داده‌اند و برای مشتریان بزرگ خود این ابزار را با تخفیف ارائه می‌کند. مایکروسافت بدون اعلام زمان دقیق اضافه کرد تمام امکانات Pull Panda قرار است در GitHub ادغام شود.

مدیر و بنیان‌گذار Pull Panda ابی نودا (Abi Noda) در توئیتی اعلام کرد: «ملحق شدن به گیت‌هاب به محصول ما اجازه خواهد داد تا کاملا با آن ادغام و در دسترس میلیون‌ها توسعه‌دهنده در سراسر دنیا باشد. من برای ادغام و کمک به رشد ویژگی‌های Pull Panda به‌عنوان بخشی از هسته گیت‌هاب به آن‌ها می‌پیوندم».

واضح است که چرا ردموندی‌ها Pull Panda را خریداری کرده‌اند. گیت‌هاب تبدیل به یک پلتفرم تکامل‌یافته برای کنترل نسخه شده؛ به‌علاوه‌ اینکه یکی از بزرگ‌ترین مخازن پروژه‌های متن باز محسوب می‌شود و ماه گذشته مایکروسافت قابلیت پشتیبانی مالی به‌صورت پرداخت ماهانه را برای توسعه‌دهندگان به گیت‌ها افزود.

Pull Panda چیست؟

درخواست Pull یا Pull Request در Git به‌معنی درخواست بازبینی کد است. هنگامی که شما قصد همکاری با یک پروژه در گیت‌هاب را دارید، با اصلاح قسمتی از یک کد منبع برنامه یا اضافه کردن یک ویژگی جدید، کد خود را به کمک Pull Request برای صاحب آن پروژه ارسال می‌کنید و از صاحب پروژه می‌خواهید که کد شما را بررسی کند و اگر مناسب بود در کد منبع پروژه اضافه شود.

Pull Panda چیست

در پروژه‌های بزرگ و محبوب این درخواست‌ها بسیار زیاد است و ممکن است در انبوه درخواست‌های مختلف، کد گم شود یا بدون بررسی دقیق آن‌ را به کد اصلی برنامه‌ اضافه کنند؛ که هرکدام از این مشکلات باعث تأخیر در ارائه محصول نهایی می‌شود. مجموعه ابزار Pull Panda این مشکل تیم‌های برنامه‌نویسی را حل می‌کند.

در پروژه‌های بزرگ و محبوب، حجم Pull Requestها بسیار زیاد است

Pull Panda مجموعه ابزاری برای تیم‌های برنامه‌نویسی است که به آن‌ها کمک می‌کند امکانات جدید برنامه خود را سریع‌تر به محصول نهایی اضافه کنند و به دست مشتری برسانند. Pull Panda در مواقعی که کدنویسی به‌سرعت در حال پشروی است و ممکن است بعضی مسائل فراموش شود، به برنامه‌نویسان یادآوری می‌کند که چه بخش‌هایی از کد نیاز به بازبینی و بررسی دارد و به تقسیم بهتر کار بین تیم نیز کمک می‌کند.

Pull Panda از سه برنامه مختلف تشکیل شده است. ابزار اول Pull Reminder، به تیم‌ها کمک می‌کند تا Pull Requestهایی که ارسال می‌شود را از دست ندهند و بررسی کدها را فراموش نکنند. ابزار دوم Pull Analytics است که با بررسی وضعیت تیم به شما حجم کاری هر شخص در گروه‌ها را نشان می‌دهد؛ و ابزار سوم Pull Assigner است که توسط الگوریتم به‌خصوصی، حجم کاری را بین گروه تقسیم می‌کند.

منبع Pull Panda ZDNet TNW
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده