خداحافظی کازو هیرائی با سونی

خداحافظی کازو هیرائی با سونی

کازو هیرائی، مردی که سونی را از شرکتی ضررده به مجموعه‌ای سودآور تبدیل کرد، پس از ۳۵ سال با این شرکت خداحافظی می‌کند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سابق سونی، کازو هیرائی اعلام کرده است که پس از ۳۵ سال از سونی خداحافظی می‌کند. هیرائی حدودا یک سال پیش سمت مدیرعامل شرکت را به مدیر مالی سونی، کنیچیرو یوشیدا واگذار کرد. این دو شخص درکنار یکدیگر تغییرات عمده‌ای در شرکت پرسابقه‌ی سونی ایجاد کردند. زمانی‌که هیرائی سکان هدایت سونی را به دست گرفت، این شرکت بیشتر برروی تولید ابزارها متمرکز شده بود و در حال ضرردهی بود؛ اما با تلاش‌های هیرائی و یوشیدا، رویکرد سونی به‌سمت تولید قطعات و کسب‌وکار پلی‌استیشن تغییر کرد و بدین شکل ژاپنی‌ها مجددا به سودآوری رسیدند.

هیرائی روز هجدهم ماه ژوئن (۲۸ خرداد) سال جاری سمت ریاست هیئت مدیره‌ی سونی را ترک خواهد کرد. پس از این تاریخ، وی تنها به‌عنوان «مشاور ارشد» سونی شناخته خواهد شد و در مواقع لازم، در صورت تقاضای تیم مدیریتی سونی، تجربه‌ی خود را در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد. یوشیدا طی بیانیه‌ای اعلام کرده است:

هیرائی و من از دسامبر ۲۰۱۳ مشغول اصلاحات مدیریتی [در سونی] بوده‌ایم. اگرچه او از سمت ریاست و عضویت در هیئت مدیره‌ی شرکت استعفا می‌کند؛ اما تیم مدیریتی سونی مشتاق است تا از پشتیبانی گسترده‌ی وی در زمینه‌ی طیف وسیعی از کسب‌وکارهای شرکت بهره‌مند شود.

کنیچیرو یوشیدا و کازو هیرائی

کنیچیرو یوشیدا (سمت راست) و کازو هیرائی (سمت چپ)

هیرائی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده است:

از ماه آوریل سال گذشته که سکان هدایت شرکت را به دست یوشیدا سپرده‌ام و در سمت ریاست هیئت مدیره مشغول فعالیت بوده‌ام؛ هم از جابه‌جایی بی‌نقص [مسئولیت مدیریت] و هم در رابطه با پشتیبانی از تیم مدیریتی اطمینان حاصل کرده‌ام. مطمئن هستم که تمامی اعضای سونی در مسیر رهبری یوشیدا قرار دارند و آماده هستند تا آینده‌ی روشن‌تری را برای این شرکت رقم بزنند. بدین ترتیب تصمیم گرفته‌ام تا از سونی، که بخشی از زندگی من در ۳۵ سال گذشته بوده است، خداحافظی کنم. من از تمام کارکنان و سهام‌داران سونی که در طی این مسیر از من پشتیبانی کرده‌اند متشکرم.

هیرائی در سال ۱۹۸۴ به بخش موسیقی سونی پیوست، پس از آن وی به ایالات‌متحده رفت تا مسئولیت بازاریابی خارجی این شرکت را برعهده بگیرد. سپس، در سال ۱۹۹۵، مدت کوتاهی پیش از معرفی اولین پلی‌استیشن، به بخش سرگرمی‌های رایانه‌ای سونی منتقل شد. او در سال ۲۰۰۶ به‌جای کن کوتاراجی، مدیریت کسب‌وکار بازی‌های سونی را برعهده گرفت؛ تا این‌گه در سال ۲۰۱۲، پس از هوارد استرینگر، بر صندلی مدیریت عامل سونی تکیه زد. پس از به‌دست آوردن پست مدیرعامل، وی برنامه‌ای موسوم به «سونی واحد» را شروع کرد؛ برنامه‌ای که منجر به یکدست‌تر شدن فعالیت‌های این شرکت شد.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده