اپل کارت معرفی شد؛ عزم راسخ کوپرتینویی‌ها برای تحول در کارت‌های اعتباری

دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵
مطالعه 3 دقیقه
اپل سرویس مالی جدید خود به‌نام اپل‌کارت را رونمایی کرد. این سرویس با هدف تحول در سیستم‌های پرداخت اعتباری طراحی شده است.
تبلیغات

کاربران آیفون (iPhone) در نقاط مختلف جهان، امروزه از سرویس‌هایی همچون Apple Wallet و Apple Pay و Apple Pay Cash استفاده می‌کنند. قطعا عرضه‌ی کارتی اعتباری با برند محبوب آن‌ها می‌تواند قدم بعدی برای وفادارکردن هرچه‌بیشتر باشد. کوپرتینویی‌ها در جریان رویداد امشب، همکاری با گلدمن ساکس، بانک بزرگ آمریکایی را اعلام کردند که درنتیجه‌ی آن، سرویسی جدید به‌نام اپل‌کارت (Apple Card) به کاربران عرضه خواهد شد.

راهکار پرداخت جدید اپل (Apple) با این ادعا معرفی شد که تجربه‌ی استفاده از کارت‌های اعتباری را برای مشتریان بهبود دهد. سخن‌گوی اپل از عبارت «رویکرد سالم‌تر در پرداخت» برای سرویس جدید شرکت استفاده کرد. در تعریف رویکرد سالم‌تر اپل، می‌توان به امکاناتی همچون فهرست شفاف‌تر از تراکنش‌ها و دسته‌بندی‌های منظم‌تر و کاربرپسندتر هزینه‌ها اشاره کرد.

اپل کارت / Apple Card

اپل‌کارت با هدف تکمیل سرویس‌های کنونی اپل در پرداخت طراحی شد. به‌علاوه، با اضافه‌شدن آن قابلیت به راهکارهای پرداختی مشتریان آیفون و دیگر دستگاه‌ها، کارت‌های اعتباری قدیمی که در اپلیکیشن Wallet بودند، به‌مرور جایگزین خواهند شد.

اگرچه هدف اصلی اپل از معرفی سرویس جدید افزایش سهم از هزینه‌‌های پرداختی مشتریان است، فشار اصلی آن، بر رقبای ارائه‌کننده‌ی خدمات پرداخت وارد خواهد شد. به‌علاوه، معرفی اپل‌کارت افراد بیشتری نیز به عضوشدن در سیستم‌های پرداختی اعتباری تشویق می‌کند.

اپل کارت / Apple Card

سخن‌گوی اپل در مراسم رونمایی اپل‌کارت گفت در هربار خرید با استفاده از آن سرویس، ۲ درصد از هزینه‌ی خرید به‌صورت پول نقد به‌نام Daily Cash به‌ حساب کارت اعتباری اپل کاربر بازمی‌گردد. به‌علاوه، خریدهایی که از فروشگاه‌های فیزیکی و اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل با استفاده از اپل‌کارت انجام شود، ۳ درصد جایزه یا همان بازگشت وجه نقد برای کاربر به‌همراه خواهد داشت.

مزایایی که اپل به‌صورت بازگشت وجه به کاربران می‌دهد، باعث افزایش فورش محصولات خود شرکت هم می‌شود. آن مزایا مشتری را تشویق می‌کند تا هزینه‌ی محصول را کاملا و یک‌باره پرداخت کند و به‌دنبال تخفیف‌های متفرقه نباشد.

اپل کارت / Apple Card

پیش‌از‌این، سرویس اختصاصی اپل‌پِی (Apple Pay) به‌عنوان راهکاری مفید برای اتصال عرضه‌کنندگان کارت‌های اعتباری و خرده‌فروشان شناخته می‌شد. آن ابزار اعتبارسنجی کاربران را با سرعت سریعی انجام می‌داد و خریدها به‌صورت بی‌سیم و به‌راحتی انجام می‌شدند. اپل سهم کوچک از هر خرید را به‌‌دلیل همان اعتبارسنجی بیومتریک برداشت می‌کرد. اکنون و با عرضه‌ی اپل‌کارت، سهم کوپرتینویی‌ها از خرید بیشتر خواهد شد؛ چراکه خودشان وظیفه‌ی ارائه‌ی کارت اعتباری و مدیریت ارتباط با مشتری و کنترل تراکنش‌ها را هم متقبل شده‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات