منگ وانژو، مدیر مالی هواوی پیش از بازداشت تصمیم به استعفا گرفته بود

منگ وانژو، مدیر مالی هواوی پیش از بازداشت تصمیم به استعفا گرفته بود

پدر مدیر مالی هواوی می‌گوید او قبل از بازداشت در کانادا به تغییر شغل و ترک هواوی فکر می‌کرد. 

منگ وانژو، مدیر مالی هواوی پیش از اینکه دسامبر گذشته در کانادا بازداشت بشود، تصمیم گرفته بود هواوی را ترک کند و به کار دیگری مشغول بشود. رن ژنگفی، پدر منگ که بنیان‌گذار این غول مخابراتی چینی نیز است، در مصاحبه‌ای با CTV کانادا که در دفتر مرکزی هواوی در شن‌زن انجام شد، ‌گفت که دخترش به‌دلیل خستگی مفرط یک ماه قبل از آنکه در ونکوور و به درخواست ایالات متحده بازداشت بشود، تصمیم گرفته بود که از سمت خود در هواوی استعفا بدهد و شغل دیگری برای خود پیدا کند. مقاله‌های مرتبط:

او افزود:

او از کار کردن در اینجا راضی نبود؛ ولی دستگیری‌اش باعث مستحکم‌تر شدن روابط ما شد و او اکنون می‌داند که زندگی چقدر می‌تواند سخت باشد.

زمانی‌که پرونده‌ی منگ وانژو برای تصمیم‌گیری درباره‌ی استرداد وی به ایالات متحده در دادگاهی در کانادا بررسی می‌شود، او همچنان در بازداشت خانگی به‌سر خواهد برد؛ ایالات متحده مدعی است که او با فریب موسسات مالی، آن‌ها را در موقعیتی قرار داده که منجر به نقض تحریم‌های ایران شده است.

رن که در چند ماه گذشته مصاحبه‌های متعددی درباره‌ای بازداشت دخترش انجام داده، قبلا گفته بود که دستگیری منگ وانژو با انگیزه‌های سیاسی صورت گرفته است. او که در مصاحبه با CTV اعلام کرد دخترش هیچ جرمی مرتکب نشده است، می‌گوید این شرایط هیچ تغییری در نحوه‌ی عملکرد هواوی در کانادا ایجاد نمی‌کند: 

قرار نیست سرمایه‌گذاری‌های خودمان را در کانادا کاهش بدهیم. منگ وانژو، یک موضوع شخصی است و فکر نمی‌کنم این موضوع، تاثیر منفی روی روابط کانادا با هواوی بگذارد.

هواوی، یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان تجهیزات مخابراتی و خدمات شبکه در کل جهان است و از نظر میزان تولیدات، دومین تولیدکننده‌ی گوشی به‌شمار می‌رود. اما این شرکت اکنون می‌خواهد همکاری خود را با ایالات متحده کاهش بدهد؛ بخشی از این تصمیم به‌خاطر اتهامات جاسوسی است که این کشور همزمان با جنگ تعرفه‌ها میان چین و آمریکا، به غول مخابراتی چین وارد کرد؛ اتهامی که هواوی آن را قاطعانه رد کرده است. این شرکت چینی، پاسخی به درخواست‌ها مبنی بر ارائه‌ی توضیحات بیشتر نداده است.

منبع cnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده