دوربین‌های چند زاویه‌ای اینتل در سه ورزشگاه لیگ جزیره نصب می‌شوند

دوربین‌های چند زاویه‌ای اینتل در سه ورزشگاه لیگ جزیره نصب می‌شوند

استفاده از فناوری‌ها و تکنیک‌های مختلف فیلم‌برداری همواره لذت تماشای مسابقات ورزشی را برای ما دوچندان کرده‌ است. اینتل یکی از پیش‌گامان این عرصه است.

شرکت اینتل، سرمایه‌گذاری عظیمی در زمینه‌ی فیلم‌برداری از مسابقات ورزشی کرده‌ است که حاصل تلاش‌های این شرکت، در لیگ‌های ورزشی معتبر دنیا از جمله MLB، NBA و NFL در ایالات متحده و لالیگا اسپانیا به چشم می‌خورد. intel، طی سالیان گذشته، همواره سعی داشته با ارائه‌ی تکنولوژی‌های مختلف فیلم‌برداری، تماشای مسابقات ورزشی را برای علاقه‌مندان جذاب‌تر کند. از جمله این تکنولوژی‌ها می‌توان به فناوری واقعیت مجازی و فناوری تماشای ۳۶۰ درجه صحنه‌های آهسته اشاره کرد. حالا، اینتل تصمیم گرفته تا این فناوری‌ها را در چند استادیوم لیگ جزیره پیاده‌سازی کند. در ابتدای کار، دوربین‌ها در استادیوم‌های سه تیم بزرگ Premiere League، یعنی آرسنال، لیورپول و منچسترسیتی نصب خواهد شد. قرار بر این است که اینتل از فناوری True View در این استادیوم‌ها استفاده ‌کند. این فناوری برای تماشاگران این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانند بازی را از هر زاویه‌ی دلخواهی در زمین مشاهده کنند.

true view

از ده مارس (۱۹ اسفند)، بینندگان مسابقات لیگ جزیره که در استادیوم‌های یادشده برگزار می‌شود، قادر خواهند بود علاوه‌بر مشاهده بازی از تمام زوایا، از بالا و به‌صورت عمود (eye-bird view) نیز بازی را تماشا کنند. همچنین با استفاده از فناوری دیواره‌ی لیزری، موقعیت بازیکنان به‌خصوص در آفساید، راحت‌تر قابل شناسایی خواهد بود. تصویربرداری با تکنولوژی True View، با استفاده از ۳۸ دوربین 5K انجام می‌شود. همچنین، مدیران تیم‌های آرسنال، لیورپول و منچستر سیتی می‌توانند چند ساعت پس از اتمام بازی، از تصاویر گرفته شده از زوایای مختلف برای به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.

اینتل

به‌گفته‌ی اینتل، این شرکت مانعی برای همکاری با سایر تیم‌های بزرگ لیگ جزیره همچون منچستر یونایتد نمی‌بیند؛ اما، در حال حاضر تمایل دارد تکنولوژی جدیدش را تنها در سه ورزشگاه یادشده اجرا و تست کند.


منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید