رزبری پای از کامپیوتر ۲۵ دلاری خود با نام +Pi 3 Model A رونمایی کرد

پنج‌شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
بنیاد رزبری پای که به توسعه‌ی رایانه‌های ماژولار می‌پردازد، امروز از دستگاه +Pi 3 Model A با قیمت ۲۵ دلار رونمایی کرد.
تبلیغات

رزربری پای یکی از بنیاد‌هایی است که هدفش عرضه‌ی دستگاه‌های رایانشی به ارزان‌ترین شکل ممکن است. حال این بنیاد، امروز از دستگاه جدیدی رونمایی کرده که تنها با پرداخت مبلغ ۲۵ دلار قابل‌ خریداری خواهد بود.

این مدل که +Pi 3 Model A نام دارد، بسیاری از ویژگی‌های نسخه‌ی بالارده خود را درون خود جای داده که از شاخص‌ترین آن‌ها می‌توان به پردازنده‌ی ۴ هسته‌ای با فرکانس کاری ۱.۴ گیگاهرتز اشاره کرد؛ این پردازنده پیش‌تر در مدل +B استفاده شده بود که با قیمت ۳۵ دلار به‌فروش می‌رسید. افزون بر این، پشتیبانی از بلوتوث ۴.۲ در کنار فرکانس ۲.۴ تا ۵ گیگاهرتز برای امواج وایفای، استفاده از این دستگاه را به‌صورت بی‌سیم سهولت بخشیده است.

با این وجود، در بخش‌هایی نیز شاهد کاهش توان قطعات سخت‌افزاری هستیم. به‌عنوان نمونه، در حالی که مدل +B از ۱ گیگابایت حافظه‌ی رم، ۴ درگاه USB و یک درگاه اترنت استفاده می‌کرد، در این نسخه شاهد به‌کارگیری ۵۱۲ مگابایت رم و یک درگاه USB‌ هستیم؛ همچنین درگاه اترنت نیز به‌کلی حذف شده است.

پیش‌تر نیز رزبری پای برای کاهش قیمت دستگاه‌هایش دست به‌چنین کاری زده بود؛ با این تفاوت که این‌بار محصول آن‌ها بسیار توانمندتر در انجام کارها است.

هنوز بین این دستگاه و ارزان‌قیمت‌ترین رایانه‌ی رزبری پای با نام Pi Zero فاصله‌ی ۲۰ دلار وجود دارد؛ با این حال اگر خواستار قدرت سخت‌افزاری بیشتر و اتصالات بهتری هستید، قطعاً ساخته‌ی جدید این بنیاد کمک بسیاری به شما در پروژه‌هایتان خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات