جریمه ۱۴۶ میلیارد ریالی دو شرکت واردکننده موبایل

جریمه ۱۴۶ میلیارد ریالی دو شرکت واردکننده موبایل

دو شرکت واردکننده‌ی تلفن همراه که کالاهای خود را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده‌ و اقدام به عرضه‌ی آن‌ها با نرخ آزاد کرده بودند، بیش از ۱۴۶ میلیارد ریال جریمه شدند.

مدیر کل اداره‌ی تعزیرات حکومتی استان تهران از جریمه‌ی ۱۴۶ میلیاردی و ممهور کردن پروانه‌ی واحد دو شرکت واردکننده‌ی گوشی تلفن همراه خبر داد. به‌گفته‌ی وی این دو شرکت کالاهای خود را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده‌ و در عرضه‌ی آن بیش از ۷۳ میلیارد ریال گران‌فروشی کرده‌اند.

محمدعلی اسفنانی با تأکید بر قطعی بودن احکام صادرشده گفت:

گزارش تخلف دو شرکت واردکننده‌ی تلفن همراه از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران، اوایل مرداد امسال به اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال شده بود که منجر به صدور حکم شد.

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد:

این دو شرکت واردکننده‌ی گوشی تلفن همراه، کالاهای خود را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده بودند و در عرضه‌ی آن مرتکب گران‌فروشی به مبلغ بیش از ۷۳ میلیارد ریال شدند. شعبه‌ی رسیدگی‌کننده پس از احراز تخلف، مرتکبان را در مجموع به پرداخت مبلغ ۱۴۶ میلیارد و ۶۴ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۲۹۸ ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و به ممهور کردن پروانه‌ی واحد به مهر تخلف اول محکوم کرد.

کاربر موبایل

پس از انتشار لیستی از شرکت‌های واردکننده‌ی موبایل که ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده و اقدام به عرضه‌ی آن‌ها با نرخ آزاد کرده بودند کمیته‌ی ویژه‌ای با حضور نمایندگانی از گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل شد تا مستندات همه‌ی این شرکت‌ها بررسی شود. اسفنانی در مورد سایر پرونده‌های مربوط به گوشی تلفن همراه گفت:

از ۲۶ پرونده‌ی ارجاع‌شده به شعبه ۵۶ بدوی تخصصی تعزیرات حکومتی تهران، برای ۲۰ پرونده که گزارش آن‌ها تکمیل و تحقیقات آن کامل شد، رأی صادر شده است و پنج پرونده به علت نقص و ضرورت تحقیق بیشتر در حال بررسی و در جریان رسیدگی است و به‌زودی تصمیم گیری خواهد شد.

منبع ایرنا
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده