ایران ارزان‌ترین اینترنت همراه دنیا را دارد

شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به قانونی بودن افزایش تعرفه‌ی بسته‌های اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه اعلام کرد قیمت اینترنت همراه در ایران فوق‌العاده ارزان است.

چند وقتی است اپراتورهای تلفن همراه، نرخ بسته‌های اینترنت را بالا برده‌اند. اپراتور همراه اول با افزایش نرخ بسته‌های کوتاه‌مدت روزانه و هفتگی، ایرانسل با افزایش قیمت تمامی بسته‌های اینترنتی و رایتل با افزایش قیمت نسبی موجب نارضایتی کاربران خود شده‌اند.

حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص افزایش تعرفه‌های اینترنتی گفت:

فلاح جوشقانی با تأکید بر اینکه افزایش تعرفه توسط اپراتورها خلاف مقررات نبوده و باید ملاحظات مردمی را نیز در نظر گرفت، اضافه کرد:

او در ادامه‌ی صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که کاربران در کشورهای خارجی به‌دلیل گرانی بیش از حد تعرفه نمی‌توانند از اینترنت موبایل استفاده کنند. اما در ایران به دلیل پایین بودن کیفیت و سرعت اینترنت ثابت، تمامی خدمات با تلفن همراه انجام می‌شود. جوشقانی نرخ قیمت تعیین‌شده، نسبت به سقف تعرفه را همچنان پایین می‌داند، اما امیدوار است تعرفه‌ها مدیریت شده و هزینه‌ها تا حدودی کاهش پیدا کند. او گفت:

جوشقانی در ادامه‌ی صحبت‌های خود بسته‌های شبانه را هدیه‌ای دانست که از نظر رفتاری و فرهنگی مناسب محدوده‌ی سنی نوجوانان و جوانان نیست. در نتیجه به گفته‌ی او شاهد از بین رفتن تدریجی این طرح‌ها، نارضایتی و اشتباه خواندن این قانون از سوی عده‌ای از کاربران خواهیم بود.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود