رویترز: اپل و گوگل برای حل مشکلات پتنتی خود وارد مذاکره شده‌اند

رویترز: اپل و گوگل برای حل مشکلات پتنتی خود وارد مذاکره شده‌اند

به نظر می‌رسد پس از دادگاه جنجالی میان اپل و سامسونگ که منجر به شکست کمپانی‌ کره‌ای گردید، گوگل، سازنده اندروید احساس خطر کرده و تصمیم گرفته تا خارج از فضای حقوقی و از طریق مذاکره با کمپانی اپل به توافق برسد. تیم کوک و لری پیج مدیران عامل اپل و گوگل به طور مستقیم وارد مذاکره شده‌اند، ولی این صحبت‌ها تا کنون هیچ نتیجه مثبتی نداشته است.

به گزارش رویترز، مدیر عامل گوگل، لری پیج و همتایش در کمپانی اپل یعنی تیم کوک درباره مساله مناقشه پتنتی خود جلسات و ملاقات‌هایی را داشته‌اند که یکی از آنها به صورت یک مکالمه تلفنی در هفته گذشته بوده است. رویترز می‌افزاید که کوک و پیج در آینده نزدیک دوباره با یکدیگر گفتگو خواهند کرد.

مباحثات میان مدیران گوگل و اپل از زمانی آغاز شد که اپل در دادگاهی که با سامسونگ درباره پتنت‌هایش داشت توانست به پیروزی برسد و هیئت منصفه کمپانی سامسونگ را به پرداخت ۱.۰۵ میلیارد دلار غرامت به اپل به خاطر زیر پا گذاشتن حقوق ثبت اختراع این کمپانی محکوم نمود.

بنا به گزارش رویترز گفتگوها میان دو کمپانی در حالی در جریان است که گوگل در واکنش به دادگاه اپل و سامسونگ سعی کرد تا پیروزی اپل را زیر سوال ببرد و طی بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که بیشتر ادعاهای پتنتی اپل هیچ ارتباطی به هسته سیستم عامل اندروید ندارد. اپل نیز طی ماه‌های اخیر سعی نموده تا ارتباط خود با گوگل را هر چه بیشتر کاهش دهد. مصداق این سیاست اپل حذف برنامه نقشه گوگل از iOS 6 و قرار دادن نقشه خود به جای آن و البته حذف نرم‌افزار یوتیوب به عنوان برنامه پیش‌فرض در سیستم عامل خود می‌باشد.

timcook-vs-larry-pageبا وجود آن که بیشتر مناقشات اپل بر سر پتنت‌هایش با کمپانی‌های سخت‌افزاری چون سامسونگ و موتورولا است (که از سیستم عامل اندروید بهره می‌برند)، اما این طور که به نظر می‌رسد هدف اصلی این کمپانی سازنده اندروید، یعنی گوگل است.

این تنش فقط به مدیران کنونی دو کمپانی مربوط نمی‌شود. استیو جابز حاضر بود تا تمام پول اپل را برای نابودی اندروید به کار گیرد و ملاقاتی که در سال ۲۰۱۰ بین او و مدیر عامل وقت گوگل، اریک اشمیت انجام شد، هیچ موضوعی را حل نکرد.

آیا بالاخره نبرد اندروید و iOS، این دو غول بزرگ را به طور مستقیم رو در روی هم قرار خواهد داد؟ یا کماکان باید منتظر مناقشات اپل با شرکای سخت‌افزاری گوگل باشیم؟ نظر شما چیست؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید