مایکروسافت فایل‌های پاک‌شده‌ ناشی از آپدیت ویندوز 10 را بازیابی می‌کند

مایکروسافت فایل‌های پاک‌شده‌ ناشی از آپدیت ویندوز 10 را بازیابی می‌کند

مایکروسافت طی بیانیه‌ای جدید، وعده داده که فایل‌های پاک‌شده‌ی کاربران در به‌روزرسانی ماه اکتبر ویندوز ۱۰ را بازیابی می‌کند.

همانطور که احتمالاً مطلع هستید، به‌واسطه‌ی وجود یک باگ در به‌روزرسانی اکتبر ویندوز ۱۰، برخی از کاربران با پاک‌شدنِ ناگهانی بعضی از فایل‌های شخصی خود روبرو شدند. این موضوع باعث شد تا مایکروسافت به‌صورت موقت ادامه‌ی روند انتشار این به‌روزرسانی را متوقف سازد تا افراد بیشتری از این معضل آسیب نبینند.

حال پس از گذشت چند روز از این اتفاق، ردموندی‌ها تعهد داده‌اند که تمامی فایل‌های شخصی پاک‌شده‌ی کاربران را بازیابی خواهد کرد. اگرچه این مشکل همگانی نبود و تنها تعداد محدودی از کاربران را درگیر خود کرد؛ اما شکایتِ آن‌ها از این موضوع مهم باعث شد تا اهالی مایکروسافت هرچه سریع‌تر درصدد رفعِ آن چاره‌اندیشی کنند.

طبق گفته‌ی دونا سارکار، مدیر بخش ویندوز اینسایدر، آن‌دسته از کاربرانی که از این باگ متضرر شده‌اند، باید به ادامه‌ی استفاده از دستگاهشان پایان دهند و هرچه سریع‌تر به‌صورت مستقیم با مایکروسافت تماس برقرار کنند؛ به‌واسطه‌ی ابزارهایی که در دسترس تیم پشتیبانی فنی قرار دارند، بازگشت اطلاعاتِ از ین‌رفته امکان‌پذیر است. خانم سارکار در توییتی نوشت:

اگر شما هم جزو افرادی هستید که پس از به‌روزرسانی به آپدیت اکتبر ویندوز ۱۰ به مشکل گم‌شدنِ فایل‌ها برخورده‌اید، لطفاً با پشتیبانی تماس بگیرید. آن‌ها ابزارهایی دارند که بازگشت به حالت پایدار را ممکن می‌سازند. این بیلد برای دانلود دستی دیگر در دسترس قرار ندارد.

اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید، می‌توانید از طریق شماره‌ی مجازی با شماره‌ی ۸۰۰-۱+ یا پشتیبانی آنلاین Microsoft تماس برقرار کنید. 

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده