مایکروسافت انتشار آپدیت اکتبر ویندوز 10 را متوقف کرد

شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
مطالعه 3 دقیقه
با اینکه تنها چند روز از انتشار آپدیت اکتبر ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت بیشتر نمی‌گذرد، ولی به‌دلیل بروز باگی در این نسخه، مایکروسافت انتشار آن را متوقف کرد.

چند روز قبل، آپدیت اکتبر ویندوز ۱۰ مایکروسافت منتشر شد. براساس آخرین خبرها، برخی کاربران گزارش کرده بودند که برخی فایل‌های شخصی‌شان در آپدیت جدید حذف شده است. 

ساعاتی قبل خبر احتمال حذف شدن برخی فایل‌های شخصی در آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ منتشر شد و معلوم شد که مایکروسافت از این موضوع اطلاع دارد و در حال بررسی موضوع است. ظاهرا این باگ بزرگ، برای برخی از کاربران مشکل‌ساز شده است. 

مایکروسافت انتشار آخرین به‌روز رسانی اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را در جریان رویداد محصولات سرفیس آغاز کرد. ولی همان‌طور که گفته شد، ظاهرا کاربرانی که پیش از بقیه به‌روز رسانی را دریافت کرده‌اند، برخی فایل‌های شخصی‌شان حذف شده و پس از تلاش‌های مستمر برای بازیابی، قابل بازیافت نبوده است. در پی بروز این باگ، مایکروسافت در سایت پشتیبانی خود برای آپدیت ویندوز علام کرد:

با توجه به اینکه برخی کاربران تحت تاثیر این باگ قرار گرفته‌اند، مایکروسافت به کاربران آسیب‌دیده توصیه می‌کند تا مستقیما با Microsoft تماس بگیرند. همچنین مایکروسافت از کاربرانی که آپدیت اکتبر را به‌صورت دستی دریافت کرده‌اند، درخواست کرده تا روشن شدن موضوع از نصب آپدیت خودداری کنند و منتظر بمانند تا نسخه‌ی جدید در اختیار آنها قرار گیرد. هنوز مشخص نیست که چه تعدادی از کاربران ویندوز ۱۰ تحت تاثیر این باگ قرار گرفته‌اند. حتی اگر درصد کمی از کاربران تحت‌تاثیر قرار گرفته باشند، تعجب برانگیز است که چرا چنین مشکلی در زمان انتشار نسخه‌ی آزمایشی هرگز رخ نداده بود. 

با وجودی که میلیون‌ها کاربر در تست ویندوز ۱۰ به مایکروسافت کمک می‌کنند، اما مشکلاتی در مورد کیفیت ویندوز مطرح شد. حتی مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی مجبور شد انتشار نسخه‌ی اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را به‌دلیل مباحث مطرح‌شده در مورد صفحه آبی مرگ (Blue Screen of Death) به تاخیر بیندازد. اما قبل از اینکه به‌روزرسانی به مصرف‌کنندگان و شرکت‌های تجاری برسد، این مشکلات حل شد. مایکروسافت برنامه‌ریزی کرده بود که سه‌شنبه‌ی آینده، آخرین آپدیت ماه اکتبر ویندوز ۱۰ را در اختیار تمام کاربران ویندوز ۱۰ قرار دهد. اما با توجه به گزارش‌های مربوط به باگ اخیر، ممکن است تغییراتی در این برنامه‌ریزی رخ دهد. تا زمان روشن شدن وضعیت باگ موجود، تمامی برنامه‌های قبلی متوقف شده‌اند. لذ باید صبر کنیم و ببینیم برنامه‌ی بعدی مایکروسافت در مورد آپدیت ماه اکتبر ویندوز ۱۰ در نهایت چه خواهد بود. 

مطالب مشابه

نظرات