ویژگی‌های جدید گوگل تجربه جستجو را برای کاربران موبایل ساده‌تر می‌کند

ویژگی‌های جدید گوگل تجربه جستجو را برای کاربران موبایل ساده‌تر می‌کند

گوگل ویژگی جدیدی را برای نسخه‌ی موبایل موتور جستجوی خود آزمایش می‌کند که زیرموضوعات مرتبط به جستجو را در قالب فهرستِ اسکرولی نمایش می‌دهد.

گوگل به‌تازگی ویژگی جدیدی را در قالب آزمایشی به موتور جستجوی خود افزوده است که طبق تعریف آن‌ها، شیوه‌ی یافتن محتوای موردنظر کاربران از طریق موتور جستجو را به‌صورت بنیادین دستخوش تغییر خواهد کرد. تغییراتِ جدید قصد دارند نتایجِ درخوری را برای کاربر به‌نمایش درآورد تا دسترسی به محتوای موردنظر سریع‌تر از قبل صورت گیرد.

یکی از این تغییرات مهم مربوط به قابلیتی با نام کارت‌های فعالیت (Activity Cards) شناخته می‌شود که صفحات از قبل مشاهده‌شده را مشخص می‌کند. ویژگی دیگر سازماندهی پویا (Dynamic Organization) نام دارد که زیرموضوعاتی مربوط به محتوای موردجستجو را فراهم می‌کند. به‌عنوان نمونه، اگر در مورد لباس جستجو کنید، خرید، نام برند و دیگر موضوعات مربوط به لباس در قالب فهرستِ اسکرولی در گوشه‌ی تصویر به نمایش در می‌آید؛ در کنار توسعه‌ی این قابلیت، گوگل در صدد ایجاد امکانی است که با پیمایش به‌سمت پایین صفحه، زیرمجموعه‌ها را به‌صورت خودکار نمایش دهد.

گوگل / Google

تاکنون چندین نفر این تغییرات را گزارش داده‌اند؛ اما باتوجه به ماهیتِ آزمایشی‌بودنِ قابلیت‌های جدید، فعلاً ویژگی‌های یادشده در دسترس همگان قرار ندارد و تنها تعداد معدودی از کاربران مؤفق به‌ تجربه‌ی آن‌ها شده‌اند. طبق گزارش یکی از کاربران، با کشیدن انگشت به‌ سمتِ بالا و پایین صفحه‌نمایش، جا‌به‌جایی بین زبانه‌ها انجام می‌شود؛ همچنین اگر روی زبانه‌ی اسکرول انگشت خود را فشار دهید، زیرموضوعات مرتبط نمایش داده می‌شوند. با این حال، به‌نظر می‌رسد که نهایی‌سازی این قابلیات اندکی زمان نیاز خواهد داشت؛ زیرا در زمان اسکرول، بعضاً شاهد عدم کارکرد صحیح هستیم.

غول دنیای جستجو قصد دارد به‌واسطه‌ی این تغییرات، تجربه‌ی جستجو را برای کاربران موبایل خود بیش‌ از پیش لذت‌بخش و کارآمد سازد.

منبع androidpolice
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده