اینستاگرام دسترسی به فرآیند تأیید حساب را برای همه کاربران امکان‌پذیر کرد

اینستاگرام دسترسی به فرآیند تأیید حساب را برای همه کاربران امکان‌پذیر کرد

اینستاگرام با اضافه‌کردنِ بخشی جدید به اپلیکیشنِ خود، فرآیند تأیید هویت حساب‌های کاربری مشهور را در دسترس تمام کاربرانِ خود قرار داد.

درست به‌مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام نیز میزبان صفحات شخصی افرادِ مشهورِ دنیا است. باتوجه به این موضوع که بسیاری از طرفداران این افراد نیز صفحه‌هایی مشابه را برای شخص موردنظر درست می‌کنند، تشخیص صفحه‌ی اصلی برای کاربران کمی دشوار می‌شود.

حال امروز شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام از بخشِ جدیدِ اپلیکیشنِ خود برای تأیید هویت کاربران رونمایی کرد تا افراد بتوانند با سهولتِ بیشتری برای دایره‌ی آبی رنگِ تأییدِ هویت، درخواست ارسال کنند.

تفاوتی که شرایط کنونی با موقعیت گذشته دارد، امکان ارسال این درخواست توسط تمامِ کاربران اینستاگرام است؛ بنابراین روند دستیابی به دایره‌ی آبی‌رنگ موردِنظر نسبت به گذشته آسان‌تر شده است.

برای دسترسی به این بخش، ابتدا به قسمت تنظیمات مراجعه کرده و سپس به بخش «درخواست تأیید هویت» (Request Verification) وارد شوید. حال در این قسمت باید مشخصات فردی و تصویری از کارت شناسایی خود را برای اینستاگرام ارسال کنید؛ البته اسناد مالی نظیر فرم ثبت مالیات نیز برای ارسال اکتفا می‌کند.

با این وجود، دریافت دایره‌ی آبی‌رنگ به مانندِ ارسالِ درخواستِ آن آسان‌ نیست. همانطور که اپلیکیشن شما را مطلع می‌سازد، هیچ ضمانتی برای دریافت این دایره‌ی تأیید هویت وجود ندارد. طبق گفته‌ی اینستاگرام، تنها افراد مشهور، برندهای جهانی یا نهادهایی که هویتشان برای اینستاگرام تأیید شود، قادر به دریافت این دایره‌ی هستند؛ بنابراین اگر دنبال‌کنندگان زیادی در صفحه‌ی خود دارید، هیچ ضمانتی از این بابت وجود ندارد.

در کنار این قابلیت، اینستاگرام از ابزار جدیدی نیز برای شبکه‌ی خود رونمایی کرد که به‌واسطه‌ی آن، استفاده از احرازکننده‌های هویتِ شخص‌ثالث برای ورود به حساب کاربریتان امکان‌پذیر خواهد شد. قرار است این قابلیت طی هفته‌های آتی در دسترس کاربران قرار گیرد.

اینستاگرام / Instagram

افزون بر این، صفحه‌ی جدیدی تحت عنوان «About» نیز اضافه شده که اطلاعات پایه‌ای درباره‌ی شما نظیر شهر محل زندگی و زمانِ فعالیتتان در Instagram را با دیگران به اشتراک می‌گذارد.

مایک کریگر، هم‌بنیان‌گذارِ اینستاگرام، ابزارهای جدید را بخشی از تلاش‌های بزرگ شرکتش برای ریشه‌کن کردنِ حساب‌های غیرقابل اطمینان عنوان می‌کند:

دور نگاه‌داشتنِ افراد با اهداف شرورانه از پلتفرممان برای من به‌طرز غیرقابل باوری مهم است. اطمینان از این موضوع که، افرادی و حساب‌هایی که دنبالشان می‌کنید و با آن‌ها تعامل دارید، هویت حقیقی دارند، تلاش تیم ما است. [قصد داریم] فعالیتِ افرادِ این‌چنینی را پیش از آنکه مسبب آسیبی شوند، متوقف کنیم.

با این حال، همچنان احراز هویت یکی از موضوعات مهم در شبکه‌های اجتماعی است. باتوجه به اقدامات اخیر توییتر در اوایل سال جاری میلادی، این سؤال به‌وجود می‌آید که چگونه این پلتفرم‌ها کسی را سزاوارِ‌ دایره‌های آبی می‌دانند، در حالی که برخی هنوز از آن‌ها بی‌بهره‌اند.

منبع thenextweb

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید