وان پلاس نمی‌تواند از نام فناوری دش شارژ در اروپا استفاده کند

دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
وان‌پلاس که فناوری شارژ اختصاصی خود را با نام دش شارژ توسعه داده، قادر نیست از نام این فناوری در اروپا استفاده کند؛ چراکه این نام توسط آمازون در اروپا ثبت شده است.
تبلیغات

دش شارژ نام فناوری اختصاصی مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند وان‌پلاس است. شرکت چینی این فناوری را به‌صورت اختصاصی توسعه داد و برای اولین بار این فناوری را همراه با وان‌پلاس ۳ معرفی کرد. اولین نسل از این فناوری در وان‌پلاس ۳ قادر بود  دوسوم از ظرفیت باتری را تنها در ۳۰ دقیقه شارژ کند. در صورتی که به آگهی‌های ویدیویی وان پلاس ۶ توجه کنید، مشاهده خواهید کرد که وان پلاس یک بار هم به فناوری دش شارژ در این گوشی‌ هوشمند اشاره‌ای نمی‌کند. این موضوع برگرفته از این است که وان پلاس حق استفاده از نام دش را در اروپا ندارد.

شواهد نشان از این دارند که وان‌پلاس دیگر از برند دش شارژ استفاده نمی‌کند. در آخرین نسخه‌ی بتای Oxygen OS نمی‌توان اثری دش شارژ مشاهده کرد و وان‌پلاس از عبارت Charging Rapidly استفاده کرده است. در فروشگاه آنلاین وان‌پلاس نیز کابل‌های شارژ سریع که قبلا کابل دش شارژ خوانده می‌شدند با عنوان Fast Charge قرار گرفته است.

مقاله‌های مرتبط:

وان پلاس در این خصوص اعلام کرده اسب که نام تجاری دش شارژ را در سال ۲۰۱۶ و از زمان عرضه‌ی وان‌پلاس ۳ در آمریکا و اروپا به ثبت رسانده؛ ولی اتحادیه‌ی اروپا درخواست وان پلاس برای ثبت نام تجاری دش شارژ را ماه مارس سال ۲۰۱۸ رد کرده است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، دو شرکت برگی و آمازون نیز درصدد ثبت نام تجاری دش برای خود هستند. دش نام شماری از هدفون‌های برگی بوده و آمازون نیز از این نام برای API خود استفاده کرده است.

بنا بر اطلاعات ارائه‌شده، وان‌پلاس همچنان می‌تواند به‌صورت قانونی از نام دش شارژ استفاده کند؛ اما ترجیح داده است استفاده از نام دیگری را در دستور کار قرار دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات