گوگل فوتوز برای اصلاح و تغییر در تصاویر از هوش مصنوعی بهره بیشتری می‌گیرد

سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۱
مطالعه 3 دقیقه
اپلیکیشن گوگل فوتوز با بهره‌گیری بیشتر از هوش مصنوعی، ویرایش و اصلاح تصاویر را برای کاربران ساده‌تر می‌کند.
تبلیغات

در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل I/O 2018، غول جستجو از ویژگی‌های جدید اپلیکیشن گوگل فوتوز رونمایی کرد. این ویژگی‌ها که توانایی‌های خود را از هوش مصنوعی وام گرفته‌اند، امکانات جدیدی را به این اپلیکیشن اضافه می‌کند. اکنون به‌لطف نسخه‌ی جدید گوگل فوتوز، روند اصلاح تصاویر بسیار ساده‌تر از گذشته خواهد شد و افراد می‌توانند در سریع‌ترین حالتِ ممکن، در روشنایی، چرخش و سایر موارد تغییر ایجاد کرده یا به تصویرهایشان افکت کالر پاپ (افکتی که پس‌زمینه را سیاه‌و‌سفید می‌کند و سوژه را به‌صورت رنگی نمایش می‌دهد) اضافه کنند.

ویژگی‌های فوق، بی‌شک از اهمیت هوش مصنوعی در چشم‌انداز گوگل خبر می‌دهد. برطبق گفته‌ی این شرکت، ایده‌ی اضافه‌کردن قابلیت اصلاح رنگ‌ها زمانی به‌ ذهنشان رسید که آن‌ها متوجه نیاز بالای کاربران به این ویژگی شدند.

افکت کالر پاپ

مدیر بخش گوگل فوتوز،  دیو لیب در خلال این رویداد گفت:

یکی از مواردی که در سال‌های گذشته همراه با رشد خیره‌کننده‌ی گوگل فوتوز به آن پی بردیم، صرفِ وقت بسیار برای تماشای تصاویر در درون اپلیکیشن گوگل فوتوز بود. کاربران روزانه بیش از میلیاردها تصویر را تماشا می‌کنند.

بنابراین آن‌ها به این نتیجه رسیدند که باید به فکر راهی برای رفع مشکلاتی که در تصاویر کاربران وجود دارند، باشند.

قرار است در طی هفته‌ی جاری، به‌روزرسانی برای این برنامه منتشر شود که ویژگی‌های ذکرشده را به گوگل فوتوز اضافه کند.

گوگل فوتوز

برای نمونه، اگر تصویری را مشاهده کنید که روشنایی مناسبی نداشته باشد، در پایین تصویر دکمه‌ی کوچکی نمایان می‌شود که با کلیک کردن روی آن می‌توانید روشنایی را اصلاح کنید؛ همچنین اگر جهت تصویر به درستی ثبت نشده باشد، از طریق دکمه‌ی چرخش می‌توان عکس موردنظر را در جهت صحیح چرخاند.

گوگل فوتوز

با این حال، گوگل به‌واسطه‌ی بکارگیری تکنولوژی فوتواسکن، توانایی اسکن اسناد و تبدیل آن‌ها به فایل‌ها پی‌دی‌اف را به گوگل فوتوز افزوده که مسلماً با اقبال بالایی از سوی کاربران مواجه خواهد شد.

گوگل فوتوز

ابزار دیگری که به‌لطف هوش‌مصنوعی شاهد وجود آن هستیم، ابزار شناسایی چهره است. توسط این ویژگی، چهره‌ی افراد درون عکس شناسایی شده و با مخاطبین شما مطابقت داده می‌شود؛ بدین ترتیب کاربران می‌توانند عکس‌هایی که مربوط به یک شخص است، برای فرد موردنظر ارسال کنند.

دیگر ویژگی هیجان‌انگیز این برنامه به قابلیتی تحت‌نام «Colorized» مربوط می‌شود که عکس‌های سیاه و سفید را به تصاویر رنگی تبدیل می‌کند. این ویژگی نیز مانند اسکن اسناد، از فوتواسکن وام گرفته شده است.

تمام ویژگی‌های فوق علاوه بر اپلیکیشن گوگل فوتوز، از طریق API‌ها در دسترس توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت تا افراد بتوانند از آن‌ها در برنامه‌های شخص‌ثالث خود استفاده کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات