مایکروسافت ابزار مدیریت فرآیند توسعه ویژوال استودیو را به گیت هاب می‌آورد

دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۱
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت اعلام کرد که ابزار مدیریت فرآیند توسعه‌ی اپلیکیشن خود موسوم به ویژوال استودیو اپ سنتر را به گیت‌هاب می‌آورد.
تبلیغات

سال گذشته مایکروسافت از Visual Studio App Center‌ رونمایی کرد؛ راهکار مدیریت توسعه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل یکپارچه‌ برای کسانی که به‌دنبال توسعه‌ی اپلیکیشن‌های iOS، اندروید، ویندوز و macOS هستند. سرویس یادشده به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا فرآیند توسعه، تست، توزیع و پایش اپلیکیشن‌های Objective-C، Swift، جاوا، #C، زامارین و React Native را از طریق یک سرویس، به‌حالت خودکار در آورند.

مایکروسافت امروز کرد که با همکاری گیت‌هاب، سرویس ویژوال استودیو اپ سنتر را از طریق فروشگاه گیت‌هاب نیز در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهد داد. مایکروسافت اشاره می‌کند که این همکاری جدید به توسعه‌دهندگان گیت‌هاب اجازه می‌دهد تا بسیاری از پروسه‌های DevOps خود را به‌صورت مستقیم از درون گیت‌هاب به‌حالت خودکار در آورند.

 اپ‌ سنتر پیش از این نیز به توسعه‌دهندگان اجازه‌ی اتصال این سرویس به مخزن نرم‌افزاری گیت‌هاب، ویژوال استودیو تیم سرویس و بیت‌باکت را می‌داد. توسعه‌دهندگان می‌توانند از این سرویس جهت ایجاد اپلیکیشن برای پلتفرم‌های تحت پشتیبانی و اجرای تست‌های خودکار رابط کاربری اپلیکیشن‌های iOS و اندروید خود روی دستگاه‌های واقعی استفاده کنند؛ مشابه آنچه روی سرویس زامارین تست کلاود امکان‌پذیر است.

پس از انجام تست، توسعه‌دهندگان می‌توانند از سرویس یادشده برای توزیع اپلیکیشن خود در فروشگاه‌های مختلف یا بین آزمایش‌کنندگان بتای داخلی یا خارجی توسط HockeyApp بهره ببرند که در سال ۲۰۱۴ توسط مایکروسافت تصاحب شد. علاوه‌بر سرویس‌های تست و ساخت، اپ سنتر به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا اطلاعاتی را درباره‌ی نوع تعامل کاربران با اپلیکیشن‌های آن‌ها و گزارش‌های کرش هنگام بروز مشکل در اختیار داشته باشند. همانند سرویس‌های مشابه، اپ سنتر نیز امکان ارسال اعلان به کاربران را دارد. 

در پایان خاطرنشان می‌کنیم که اپ سنتر هم‌اکنون در فروشگاه گیت‌هاب در دسترس است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات