FedEx برای کمک به فرود اضطراری خلبان‌ها از عینک هوشمند استفاده می‌کند

FedEx برای کمک به فرود اضطراری خلبان‌ها از عینک هوشمند استفاده می‌کند

به‌‌زودی سیستمی در اختیار خطوط هوایی قرار خواهد گرفت که خلبانان را از خطر مرگ و سقوط ناشی از  تجمع دود در داخل کابین نجات می‌دهد.

دود و آلودگی ناشی از آن نه‌تنها تهدیدی برای زندگی ما محسوب می‌شود، بلکه خطرات جدی برای ناوگان هوایی در پی دارد. همان‌طور که FAA یادآور می‌شود، به‌طور معمول روزانه یک فرود اضطراری در رابطه با آلودگی ناشی از دود به وقوع می‌پیوندد.

اما یک خلبان با وجود کابینی که پر از دود است و حتی قادر به مشاهده دستگاه‌های پیش روی خود نیست، چگونه می‌تواند یک فرود موفقیت‌آمیز را تجربه کند؟ FedEx و گروه طراحی Osterhout یک راهکار دارند.

آن‌ها از دستگاهی به نام SAVED رونمایی کرده‌‎اند؛ این دستگاه ترکیبی از عینک هوشمند و ماسک اکسیژن است که اطلاعات را از HUD ناوگان هوایی و دوربین‌های خارجی می‌گیرد و فرود اضطراری را ممکن می‌سازد. با به‌کارگیری این سیستم، خلبانان دیگر مجبور نیستند برای جلوگیری از بروز فاجعه، خطر مرگ یا پرواز بدون دید را تجربه کنند.

گروه Osterhout ادعا دارد که این سیستم کوچک و سبک است و همچنین نصب آسانی دارد. معمولا عینک‌های هوشمند بزرگ هستند؛ اما از آنجایی که این نوع عینک درون یک ماسک اکسیژن تعبیه شده، نسبتا جمع و جورتر است.

جای هیچ‌گونه تعجبی نیست که FedEx اولین مشتری این دستگاه است. این شرکت از سیستم SAVED در هر دو مجموعه آموزشی و پروازهای واقعی خود استفاده می‌کند. هنوز اشاره‌ای به دیگر مشتریان این سیستم نشده است. با این حال، از آن جایی که این دستگاه می‌تواند جان انسان‌ها را نجات بدهد و از سقوط هواپیماها جلوگیری کند، دیگر خطوط هوایی نیز در آینده‌ای نزدیک  گجت‌های پوشیدنی این‌چنینی را به کار خواهند گرفت.

ارزان‌ترین فروشنده بلیط هواپیما به تمام مقاصد دنیا را از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو بیابید.
منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده