تلگرام با برگزاری دو پیش‌فروش ارز دیجیتال، موفق به جذب ۱.۷ میلیارد دلار شد

تلگرام با برگزاری دو پیش‌فروش ارز دیجیتال، موفق به جذب ۱.۷ میلیارد دلار شد

گزارش‌ها حکایت از آن دارند که پیام‌رسان محبوب تلگرام با برگزاری دو پیش‌فروش ارز دیجیتال خود قبل از عرضه‌ی اولیه‌ی توکن، موفق به جذب سرمایه‌ی ۱.۷ میلیارد دلاری شده است.

در ماه فوریه، سرویس پیام‌رسان امن تلگرام با پیش‌فروش ارز دیجیتال خود پیش از عرضه‌ی اولیه‌ی توکن (ICO)، موفق به جذب سرمایه‌ی ۸۵۰ میلیون دلاری از ۸۱ سرمایه‌گذار شد؛ اما گزارش‌ها حکایت از آن دارند که تلگرام در همان ماه، با برگزاری پیش‌فروش خصوصی دیگری، میزان سرمایه‌ی جذب‌شده را دو برابر کرد. به‌گزارش بلومبرگ، تلگرام با برگزاری دو پیش‌فروش، در مجموع موفق به جذب سرمایه‌ای ۱.۷ میلیارد دلاری در ماه مارس شد.

تلگرام در سند ارسالی خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا، اعلام کرده که در پیش‌فروش دوم ارز دیجیتال خود، موفق به جذب ۸۵۰ میلیون دلار دیگر از ۹۴ سرمایه‌گذار شده و مجموع سرمایه‌ی جذب‌شده را به ۱.۷ میلیارد دلار رسانده است. سرویس پیام‌رسان امن تلگرام همچنین از احتمال «برگزاری یک یا چند پیش‌فروش دیگر» نیز خبر داده است.

پیام‌رسان محبوب تلگرام در تلاش برای آغاز اکوسیستمی موسوم به «Telegram Open Network» یا TON است، این اکوسیستم شبیه به اتریوم بوده و به‌همراه اپلیکیشن‌ها، سرویس‌ها و فروشگاهی برای فروش کالاهای دیجیال و فیزیکی خواهد بود. تلگرام در سند ارسالی به کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا، اعلام کرده است که از عواید حاصل از عرضه‌ی اولیه‌ی توکن، برای تأمین بودجه‌ی مورد نیاز برای توسعه‌ی سرویس خود استفاده خواهد کرد.


منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید