آمازون چگونه طی یک دهه چهره شهر سیاتل را تغییر داد

جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
مطالعه 7 دقیقه
حضور شرکت‌های بزرگ می‌تواند تغییرات گسترده‌ای در چهره‌ی شهر‌ها ایجاد کند.
تبلیغات

آمازون در سال ۲۰۰۷ تصمیم گرفت که دفتر مرکزی خود را در مرکز شهر سیاتل، قرار دهد و با این کار تصویر شهر تغییر داد. توسعه‌ی این مرکز بزرگ تجارت الکترونیک جهانی و نیروهای مشغول به کار در آن از ۵۰۰۰ به بیش از ۴۰۰۰۰ کارمند، جریان عظیمی از توسعه را به همراه داشت. حجم زیادی از پارکینگ‌، انبار، متل و آژانس‌های اجاره خودرو که اتحاد دریاچه‌ی جنوب سیاتل و مثلث دنی را تشکیل می‌دهند، به آسمان خراش‌، برج‌های اجار‌ه ای لوکس، دفاتر فن‌آوری و رستوران تبدیل شده‌اند.

با استفاده از ویژگی ماشین زمان سرویس گوگل استریت ویو (Google Street View)، تصاویری را از قبل و بعد این موضوع جمع‌آوری کرده‌ایم که تغییرات این محدوده در طول یک دهه بیشتر مشخص شود.

این تصویر نمایانگر گوشه‌ی خیابان ششم و خیابان ویرجینیا در مثلث دنی در سال ۲۰۰۷ که هم اکنون قلب محوطه‌ی شهری آمازون است.

آمازون

ساختمان سمت راست عکس برج دوپلر است که دوپلر نام کد داخلی آمازون اکو است.

آمازون

مثلث دنی و اتحاد دریاچه‌ی جنوب زمانی پر از جاهای خالی در پارکینگ‌ها، آژانس‌های اجاره‌ی ماشین، متل‌ها، ساختمان‌های صنعتی و انبارها بودند.این‌جا تقاطع بین خیابان هفتم و خیابان بلانچارد است.

آمازون

بازسازی این تقاطع هم‌چنان ادامه دارد، در سمت راست برج دی وان (Day 1) آمازون قرار دارد، طبقه اول آن آمازون گو، در سمت چپ ساخت و ساز  یکی دیگر از برج‌های دفتر آمازون هم چنان ادامه دارد.

آمازون

خیابان Westlake خیابان اصلی اتحاد دریاچه‌ی جنوب است، توسعه‌ی آن از سال ۲۰۰۷ در این منطقه آغاز شده است.

آمازون

سپتامپر گذشته، چندین دفتر و برج مسکونی جدید تکمیل شدند. آمازون تنها شرکت در حال توسعه نیست. شرکت ولکان به مالکیت پاول آلن بیشتر املاک منطقه را در دست دارد و مشوق و محرک ساخت و ساز است.

آمازون

شهر سیاتل مدت‌ها است که برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تبدیل بخشی South Lake به یک منطقه‌ی تجاری جدید انجام داده است. 

آمازون

این تقاطع از South Lake در دهه‌ی گذشته هیچ تغییر بزرگی نکرده است.

سیاتل

هنوز دراین محدوده مناطق زیادی وجود دارند که درحال توسعه هستند، خیابان Fairview در سمت شرقی South Lake حتی در سال ۲۰۱۱ نیز دست نخورده مانده بود.

شهر سیاتل

اما در سال گذشته، به طور قابل توجهی توسعه یافته است. Skanska، توسعه دهنده‌ی سوئدی ۱۳ برج را در سمت راست بنا کرد که ۳۰۰ هزار متر مربع فضای اداری و ۱۶۰۰ مترمربع فضای خرده‌فروشی هم‌سطح زمین را به همراه دارد.

سیاتل
سیاتل

در سمت راست تصویر، ساختمان نسی آمازون قرار دارد. شرکت ساخت و ساز ولکان، در حال ساخت چهار ساختمان برای گوگل در خیابان مرسر، است.

سیاتل
سیاتل
سیاتل

فرایند توسعه از تقاطع خیابان توماس و ترری در سال ۲۰۰۷ آغاز شده است.

سیاتل
سیاتل
سیاتل
سیاتل
سیاتل
سیاتل
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات