سرقت از دستگاه های خود پرداز و امکان تست امنیتی

سرقت از دستگاه های خود پرداز و امکان تست امنیتی

سارقان دستگاه‌های خود‌پرداز ابزاری ساخته‌اند که به آن‌ها کمک می‌کند شانس موفقیت بیشتری در سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری و خالی کردن حساب افراد داشته باشند.

فناوری باعث شده همه لوازم الکترونیکی روز به روز در ابعاد کوچکتری تولید شوند. همان طور که گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها روز به روز باریکتر می‌شوند تبهکاران هم به ابزار‌های کوچکتری برای سو‌استفاده و سرقت اطلاعات و اموال افراد دست پیدا می‌کنند. ابعاد اسکیمر‌های دستگاه‌های خود‌پرداز یا ATM skimmers به گونه‌ای است که به‌راحتی در قسمت کارت‌خوان دستگاه  خود‌پرداز قرار می‌گیرند. سارقان اخیرا ابزاری برای تست امنیتی دستگاه خود پرداز طراحی کرده‌اند که پیش از شروع هر گونه اقدامی، احتمال موفقیت در سرقت را اندازه‌گیری می‌کند.

اسکیمر‌ها ابزار‌های الکترونیکی هستند که به شکل مخفیانه برای سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزار معمولا شامل یک بخش برای سرقت اطلاعات ذخیره شده روی نوار مغناطیسی کارت‌های بانکی می‌شود. بخش مکمل این ابزار، نصب یک دوربین کوچک در نزدیکی دستگاه خود پرداز برای ثبت رمز‌های ورودی توسط کاربران است. استفاده از صفحه کلید‌هایی که شبیه کلید‌های دستگاه خود‌پرداز ساخته و به شکلی نا‌محسوس روی دستگاه نصب شده‌اند نیز از دیگر راهکار‌های مورد استفاده در ساخت اسکیمر‌ها است.

مشکل اصلی که سارقان با آن مواجه هستند، به‌روز‌‌رسانی دائم دستگاه‌های خود‌پرداز توسط توسعه‌دهندگان به‌منظور رفع ایراد‌های امنیتی در مقابل ابزار‌های اسکیمر است. بر اساس توضیحات وب‌سایت KrebsonSecurity، امروزه بیشتر دستگاه‌های خود‌پرداز برای جلوگیری از وقوع این‌گونه سرقت‌ها، از ابزار‌های تولید پارازیت برای مختل کردن فرایند متخلفان بهره می‌برند. اما اخیرا سود‌جویان با اطلاع از این شیوه امنیتی، اقدام به ساخت ابزاری با نام Smart Shield Detector کرده‌اند که دستگاه‌های خود‌پرداز را برای اطمینان از وجود فناوری‌های دیجیتال ضد سرقت تست می‌کند.

همان‌طور که در ویدیو کوتاه زیر مشاهده می‌کنید، با نزدیک کردن این ابزار جدید به دهانه کارت‌خوان، عددی در نمایشگر آن نمایش داده می‌شود. اگر عدد مورد نظر از ۱۵ رقم بیشتر باشد به معنای وجود ابزار‌های تولید پارازیت در دستگاه خود‌پرداز مورد نظر است و امکان سرقت موفقیت‌آمیز در این دستگاه بسیار کم خواهد بود. اعداد پایین‌تر هم به این معنی است که اسکیمر بدون مختل شدن به وسیله پارازیت قابل استفاده است.

اگر‌چه قیمت ۲۰۰ دلاری برای این دستگاه تا حدی زیاد به نظر می‌رسد، اما به سارقان کمک می‌کند تا با کشف دستگاه‌های خود‌‌پرداز نا‌‌امن، به راحتی مبالغ زیادی به جیب بزنند.

علاوه بر خلافکاران، این حسگر جدید برای توسعه‌دهندگان خود‌پرداز هم مفید خواهد بود. اگر همه دستگاه‌ها خود‌پرداز دارای فناوری‌های ضد سرقت به‌روز و کافی باشند سارقان دیگر از اسکیمر‌ها استفاده نخواهند کرد. آن‌طور که چارلی هَرو، از مدیران شرکت NCR و توسعه‌دهنده دستگاه‌های خود‌پرداز اشاره می‌کند، فناوری‌های ضد سرقت معمولا به شکل آشکار روی دستگاه‌ها نصب می‌شوند تا سارقان متوجه شوند که خود‌پرداز مد نظر آن‌ها ارزش اتلاف وقت را ندارد. این خود عاملی مهم برای کاهش موارد ارتکاب جرم محسوب می‌شود.

بهترین راهکار برای حفظ امنیت حساب بانکی فاش نکردن رمز کارت‌های بانکی و دقت و احتیاط کافی هنگام استفاده از خود‌پرداز‌ها است

به طور قطع رویارویی روش‌های سرقت و ضد‌سرقت در آینده ادامه خواهد داشت. مطمئنا به همان سرعت که ابزار‌های ضد سرقت ساخته می‌شوند سارقان نیز شیوه‌هایی برای توسعه اسکیمر‌ها و غلبه بر پارازیت‌های ابزار‌های ضد سرقت خواهند یافت. در این بین هیچ راه قطعی برای کاربران وجود ندارد که از امنیت کامل خود‌پرداز‌ها مطمئن شوند. بهترین راهکار ممکن تا این لحظه فاش نکردن اطلاعات شخصی و رمز کارت‌های بانکی و دقت و احتیاط کافی هنگام استفاده از خودپرداز‌ها است.

منبع pcmag

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید