پوکمون گو آمار تصادف‌های رانندگی را بالا برده است

پوکمون گو آمار تصادف‌های رانندگی را بالا برده است

 اگر تماس‌ تلفنی در حین رانندگی خطرناک بود، حالا پوکمون گو چندین برابر خطرناک‌تر است.

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و تلفن‌های هوشمند، ما تمایل زیادی پیدا کرده‌ایم که همیشه همراه تکنولوژی باشیم و از آن جدا نشویم؛ حتی در جایی که نباید سرمان در گوشی هوشمند باشد، مثل کلاس درس یا حتی پشت فرمان خودرو.

پوکمون گو (Pokemon GO) یک بازی واقعیت مجازی با هیولاهای مجازی به نام پوکمون است که هر کدام قدرت و قابلیت‌های مخصوص خود دارند. گرچه پوکمون واقعا وجود ندارد و نمی‌تواند به ما آسیب بزند؛ ولی انجام این بازی هنگام رانندگی می‌تواند آسیب‌های مالی و جانی واقعی به بار بیاورد. طبق گفته‌ی چند محقق در دانشگاه پردو، خسارات ناشی از تصادف رانندگانی که در حین رانندگی، پوکمون گو بازی می‌کردند در ۱۴۸ روز ابتدایی پس از عرضه‌ی بازی حدود ۲ الی ۷.۳ میلیارد دلار است. این آمار تلفات جانی رانندگان در حال بازی را هم در بر می‌گیرد.

طبق آمار، فقط خسارت مربوط به شهر تیپکانوی ایالت ایندیانا حدود ۵.۲ تا ۲۵.۵ میلیون دلار می‌شود. وقتی این ارقام به آمار کل آمریکا اضافه شوند، کل خسارت تا مبلغ ۷.۳ میلیارد دلار افزایش پیدا می‌کند.

گزارشی با عنوان «مرگ با پوکمون گو»، به‌ خاطر افزایش ۴۷ درصدی تصادف خودروها در شهرستان تیپکانو ایندیانا، بازی را مقصر می‌داند. از بین ۲۸۶ تصادف خودرویی که در ۱۴۸ روز ابتدایی بعد از عرضه‌ی بازی اتفاق افتاد، ۱۳۴ عدد از آن‌ها در نزدیکی PokeStops بودند. نویسندگان این گزارش، بر اساس این اطلاعات پوکمون گو را بابت افزایش تصادف‌ها سرزنش می‌کنند. آن‌ها ادعا می‌کنند میزان خسارت وارده به وسایل نقلیه ۴۹۸,۵۶۷ دلار افزایش داشته است.

پوکمون گو

نویسنده‌ی گزارش این احتمال را هم در نظر گرفت که افرایش تصادف در نزدیکی PokeStops ممکن است به‌ خاطر افزایش ترافیک ناحیه بابت محبوبیت بازی باشد و هیچ ربطی به کسانی که در حین رانندگی بازی می‌کردند نداشته باشد. هرچند، با انجام آزمایش‌هایی با استفاده از باشگاه‌های پوکمون گو (Pokeman GO Gyms) به‌عنوان معیار مقایسه، مشخص شد افزایش تصادف‌ها واقعا به‌ خاطر این است که بازیکنان پوکمون گو از تلفن همراهشان پشت فرمان ماشین استفاده می‌کنند. خوشبختانه با خوابیدن موج هیجان پوکمون گو و کم شدن تعداد بازیکنان، آمار تصادف‌ها هم کم‌تر شده است و رانندگان کم‌تری به جای شیشه‌ی جلو خودرو به صفحه نمایش واقعیت مجازی خیره می‌شوند.

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید