نسخه جدید بازی پوکمون گو در راه است

پنج‌شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
مطالعه 5 دقیقه
بیش از یک سال از زمانی که بازی پوکمون گو در دنیا کولاک کرد می‌گذرد. بازی‌ جذابی که کاربرانش را برای یافتن هیولا‌های مجازی راهی خیابان‌های واقعی می‌کند.

خیلی زود پوکمون گو تبدیل به یک پدیده‌ی اجتماعی شد و کودکان و بزرگ‌سالان را در پارک‌ها، خیابان‌ها و سایر اماکن عمومی به بهانه‌ی بازی دور هم جمع می‌کرد. کاراکترها و به‌روزرسانی‌های جدید این بازی مانع از فروکش کردن شور و حرارت و هیجان کاربران آن می‌شدند. بیش از ۶۵ میلیون نفر ماهانه از این اپلیکیشن استفاده می‌کردند؛ گرچه این مقدار در دوره‌های بعد کمی کاهش یافت. در آمریکا این بازی از پرسود‌ترین اپلیکیشن‌ٰها به شمار می‌رود و حتی در ماه ژوئیه یک هفته در صدر تمام جداول فروش قرار داشت.

تخمین زده می‌شود که پوکمون گو در حدود ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار از منابع عمده‌ی درآمد کمپانی‌های دست‌اندرکار این بازی یعنی نیانتیک، پوکمون و نینتندو، محسوب می‌شود. نینتندو درآمد خود از سایر سهامش را ۶.۲۳ میلیارد ین (معادل ۲۱۵ میلیون دلار) گزارش کرده است که مجموعا معادل درآمد تنها بخشی از سهامش در پوکمون به حساب می‌آید.

سانکازو ایشی هارا، مدیرعامل شرکت پوکمون واحد توکیو، می‌گوید: «این تنها آغازی برای برنامه‌های آینده‌ ما است.» او در نشستی که با خبرگزاری بلومبرگ داشت، در رابطه با جایگاه گوشی‌های هوشمند در آینده و نسخه‌ی بعدی پوکمون گو برای کنسول بازی سوییچ شرکت نینتندو به صحبت پرداخت.

پوکمون گو

جدید‌ترین بازی‌های پوکمون همزمان با ساخت کارت‌های بازی، کارتون‌ها، کمیک‌ها و اسباب‌بازی‌های تازه، کاراکتر‌های هیولایی با ویژگی‌های جدیدی معرفی شده است. این بازی به‌خوبی نشان می‌دهد چگونه گوشی‌های هوشمند برفرهنگ عامه‌ی مردم تأثیر می‌گذارند و در کاربران علاقه‌مندی ایجاد می‌کنند. ایشی هارا برنامه‌های بیشتری برای پوکمون گو دارد؛ مانند امکان خرید و فروش هیولاهای پوکمون و نبرد تن به تن بین آن‌ها. گرچه بسیاری این امکانات تازه را پیش‌بینی کرده بودند؛ اما این اولین باری بود که این کمپانی به‌طور رسمی از آن‌ها صحبت به میان آورد. ایشی هارا معتقد است کاربران برای کشف این امکانات تازه، دوباره به دنیای بازی بازخواهند گشت.

بازی جدید پوکمون برای کنسول سوییچ

در ماه ژوئن، ایشی هارا از عرضه‌ی نسخه‌ی جدید بازی برای کنسول‌های سوییچ شرکت نینتندو خبر داد. کلیپ تبلیغاتی ۱۶ ثانیه‌ای بازی، ارزش سهام کمپانی را تا ۳ درصد در بورس آمریکا افزایش داد؛ به‌طوری که سرمایه‌گذاران درباره‌ی میزان افزایش فروش کنسول‌های سوییچ شرط‌‌‌بندی کردند. ایشی هارا جزئیات بیشتری فاش کرد و از رونمایی بازی تا سال ۲۰۱۸ خبر داد.

واقعیت افزوده و آینده بازی پوکمون

افزون بر این، ایشی هارا درباره‌ی واقعیت افزوده (AR) به گفتگو پرداخت‌. واقعیت افزوده نوعی فناوری است که می‌تواند صحنه‌ها و کاراکتر‌های مجازی را به دنیای واقعی منتقل کند! او گفت: «کمپانی پوکمون همواره واقعیت افزوده را مانند رؤیایی آمیخته با واقعیت در نظر داشته‌ است.» در ادامه توضیحات ایشی‌هارا در‌ این‌باره می‌خوانیم:

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود