گوگل: ال جی بهترین شریک ما برای ساخت گوشی‌های نکسوس است

گوگل: ال جی بهترین شریک ما برای ساخت گوشی‌های نکسوس است

پس از آن که نکسوس ۶ نتوانست محبوبیت زیادی بین کاربران بدست آورد، گوگل تصمیم گرفت تا تولید نکسوس‌های جدید خو را به ال‌جی و هواوی بسپارد. به تازگی دیوید برک، معاون مهندسی بخش اندروید گوگل در یک کنفرانس خبری ویدیویی اعلام کرده است که ال‌جی بهترین شریک گوگل در ساخت گوشی‌های نکسوس است.

زمانی که گوگل مسیر خود را برای ساخت نکسوس ۶ به سمت موتورولا تغییر داد، بسیاری از علاقمندان و طرفداران سری نکسوس از این کار دلخور بودند. نکسوس ۵ که توسط ال‌جی ساخته شده بود نه تنها یک گوشی خوب و با کیفیت بود بلکه طرفداران نیز علاقه خاصی به آن داشتند. 

حالا به نظر می‌رسد نه تنها علاقمندان  سری نکسوس از تولید دوباره این گوشی هوشمند توسط ال‌جی خوشحال هستند بلکه خود گوگل هم از این تصمیم خود رضایت دارد. طبق گزارش Korea Times گوگل معتقد است که ال‌جی بهترین شریک این شرکت برای تولید گوشی‌های هوشمند نکسوس است چرا که این دو شرکت رویکرد مشابهی نسبت به یکدیگر دارند.

البته این خبر که ال‌جی و گوگل روابط مستحکمی با هم دارند خبر عجیبی نیست چرا که از زمان نکسوس ۴، ال‌جی همواره درصدد تولید محصولاتی برای سیستم عامل گوگل بوده و حتی در پلتفرم‌های جدیدی مثل ساعت هوشمند جی واچ و پس از آن Urbane از اندروید ور گوگل استفاده کرده است. از سوی دیگر ال‌جی همواره از اندروید به عنوان یکی از دلایل موفقیت سری پرچمدار گوشی‌های هوشمند خود یعنی سری جی نام برده است این در حالی است که برای مثال دیگر تولید کننده مطرح گوشی‌های هوشمند در کره جنوبی یعنی سامسونگ به شدت در تلاش است تا سیستم عامل تایزن خود را جایگرین اندروید گوگل کند. 

طبق گزارش Korea Times، دیوید برک- معاون مهندسی بخش اندروید گوگل در یک کنفرانس خبری ویدیویی گفته است:

ال‌جی بهترین شریک  ما در ساخت گوشی‌های نکسوس است و تیم اندروید واقعا علاقمند است تا با نیروهای ال‌جی همکاری کند. تیم اندروید و تیم ال‌جی در کنار هم یک تیم فوق‌العاده را تشکیل داده‌اند. گوگل و ال‌جی هر دو رویکرد مشابهی نسبت به بازار ابزارهای هوشمند قابل حمل دارند. 

 حالا  باید دید که شرکت‌هایی مانند سامسونگ و بخصوص هواوی که در کنار ال‌جی جدیدترین نکسوس‌های گوگل را تولید کرده است  چه واکنشی به این اظهارات نشان می‌دهند.

برای مشاهده تمامی مطالب مرتبط با نکسوس ۵ ایکس به آدرس zoomit.ir/nexus-5x مراجعه کنید
برای مشاهده تمامی مطالب مرتبط با نکسوس ۶ پی به آدرس zoomit.ir/nexus-6p مراجعه کنید

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید