ورتو، تولیدکننده گوشی‌ های لوکس منحل می‌شود

ورتو، تولیدکننده گوشی‌ های لوکس منحل می‌شود

کمپانی بریتانیایی ورتو که تولیدکننده‌‌ی گوشی‌های لوکس است، در آستانه‌ی انحلال قرار دارد. ورتو نمی‌تواند بدهی‌های خود را پرداخت کند.

ورتو که بیشتر با گوشی‌های بسیار لوکس و گران‌قیمت شناخته می‌شود، چندی است که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند و حال اخباری در مورد انحلال زودهنگام آن به گوش می‌رسد. انحلال ورتو منجر به از دست رفتن بیش از ۲۰۰ فرصت شغلی خواهد شد.

ورتو از سوی کمپانی‌های دیگری که در زمینه‌ی تولید و شخصی‌سازی گوشی‌ هوشمند فعالیت می‌کنند، تحت فشار قرار گرفته است و از این‌رو قادر نیست همچون گذشته محصولاتش را به‌راحتی به فروش برساند. گوشی‌های ورتو قیمت بسیار بالایی دارند، به‌طوری‌که سری Signature این گوشی‌ها از ۱۱,۱۰۰ پوند شروع‌ می‌شوند و با نمونه‌ای که از وجود طلای قرمز ۱۸ عیار بهره می‌برد، با قیمت ۳۹,۱۰۰ پوند همراه می‌شوند.

در ماه مارس یک تاجر ترک تبار با نام هاکان اوزان که در پاریس مستقر است، مالکیت این کمپانی را از آن خود کرد. هاکان اوزان در نظر داشت با تزریق سرمایه‌ای ۱.۹ میلیون پوندی، ورتو را از سرگردانی و ورشکستگی نجات دهد؛ اما دادگاه اعلام کرد که این کمپانی بدهی ۱۲۸ میلیون پوندی دارد. با انحلال ورتو، اوزان تمام پتنت‌ها، برند و فناوری‌های توسعه‌یافته توسط این کمپانی را در اختیار خواهد داشت.

آخرین گوشی‌های هوشمند ورتو از قابلیت‌های جالب توجهی بهره می‌برند که از جمله‌ی آن‌ها باید به نمایشگر مجهز به شیشه‌ی یاقوت کریستال اشاره کرد. اپل نیز در نظر داشت تا در آیفون‌ از این ویژگی استفاده کند؛ ولی مشکلات فنی کاپرتینویی‌ها را از این کار بازداشت.

ورتو در سال ۱۹۹۸ توسط نوکیا تأسیس شد؛ اما کمپانی فنلاندی در سال ۲۰۱۲ مالکیت این کمپانی را واگذار کرد. پس از واگذاری مالکیت، سیستم عامل گوشی‌های ورتو از سیمبین به اندروید تغییر کرد.

منبع bbc
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده