ارزش شیائومی به ۴۵ میلیارد دلار رسید؛ کمپانی نوپایی که غول صنعت موبایل شد

ارزش شیائومی به ۴۵ میلیارد دلار رسید؛ کمپانی نوپایی که غول صنعت موبایل شد

ارزش کمپانی چینی شیائومی که به تولید انواع گوشی‌های‌هوشمند و تبلت‌ها می‌پردازد، هم‌اکنون به بیش از ۴۵ میلیارد دلار رسیده است. در آخرین برآوردها که ابتدای ماه نوامبر انجام گرفت، ارزش این کمپانی ۴۰ میلیارد دلار برآورد شده بود.

 شیائومی موفق شد در دور جدیدی از جذب سرمایه، یک میلیارد دلار دیگر به دارایی‌های خود اضافه کند. Ass-Stars Investment، DST Global و GIC که کمپانی‌های روسی و سنگاپوری فعال در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری هستند، در مجموع یک میلیارد دلار در کمپای نوپای چینی سرمایه‌گذاری کردند. البته باید به این نکته اشاره کرد که دو کمپانی روسی DST Global و سنگاپوری GIC هر دو جزو سهام‌داران شیائومی هستند. شیائومی موفق شد با افزایش سرمایه‌ی خود به ۴۰ میلیارد دلار، لقب با ارزش‌ترین کمپانی خصوصی عرصه‌ی فناوری را از آن خود کند.

شیائومی به سرعت و تنها با گذشت پنج سال از آغاز فعالیت به یکی از قدرت‌های بزرگ جهان در عرصه‌ی فناوری و تولید گوشی‌های‌هوشمند و تبلت‌ تبدیل شد. این کمپانی در حال حاضر عنوان سومین تولید‌کننده‌ی بزرگ گوشی‌های‌هوشمند را در جهان به خود اختصاص داده است.

شیائومی که لقب اپل چین را نیز یدک می‌کشد، در نظر دارد تا در یک دهه‌ی پیش‌رو به بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی گوشی‌های‌هوشمند و تبلت‌ها در جهان تبدیل شود. شیائومی برای دست یافتن به جایگاه کنونی حتی حاشیه‌ی سود کمی را از فروش محصولات خود به دست می‌آورد. شیائومی در پی آن است تا با تجربه‌ی هوگو بارا، وارد بازار‌های جهانی شده و سیاست‌های خود را در بازه‌ی بزرگ‌تری مورد آزمایش قرار دهد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده