امکان ذخیره‌ کردن ویدیوهای لایو استوری اینستاگرام فراهم شد

سه‌شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
قابلیت ذخیره سازی ویدیوهای لایو استوری اینستاگرام در جدیدترین به‌روزرسانی این اپلیکیشن اضافه شده است.
تبلیغات

بخش لایو استوری اینستاگرام از ماه ژانویه به این شبکه‌ی اجتماعی اضافه شد؛ اما امکان ذخیره‌ی این ویدیوها ارائه نشده بود. اگرچه امکان ذخیره‌ی تصاویر و ویدیوهای استوری برای ارسال کننده‌ی استوری‌ها از ماه دسامبر به اینستاگرام اضافه شده است؛ اما امکان نگه‌داری ویدیوهای لایو استوری تاکنون فراهم نبود. این شبکه‌ی اجتماعی از روز دوشنبه امکان ذخیره کردن ویدیوهای لایو استوری را اضافه کرده است تا بتوانید در صورت تمایل، بعدا مجددا آن‌ها را تماشا کنید.

پس از  اتمام لایو استوری شما می‌توانید از آن خارج شوید تا از بخش استوری ناپدید شود یا اگر لایو استوری مورد نظر برایتان اهمیت دارد، می‌توانید روی دکمه‌ی Save در گوشه‌ی سمت راست صفحه تپ کنید تا آن ویدیو در دستگاه شما ذخیره شود.

البته باید توجه داشته باشید که فقط اصل ویدیو ذخیره خواهد شد و کامنت‌ها، لایک‌ها،  تعداد بازدیدکننده‌ها و حتی افرادی که در حین پخش لایو استوری با آن‌ها تعامل داشته‌اید، به ویدیوی ذخیره‌شده اضافه نخواهند شد. ویدیوهای لایو استوری در بخش Camera Roll ذخیره خواهند شد و می‌توانید بعدا آن‌ها را در فیسبوک، توییتر، یوتیوب یا سرویس‌های دیگر به اشتراک بگذارید. توجه داشته باشید که اینستاگرام گفته است، اگر لایو استوری را ذخیره کنید، ویدیوی آن دیگر از طریق اپلیکیشن این شبکه‌ی اجتماعی در دسترس نخواهد بود. 

هدف اصلی معرفی بخش ویدیوهای زنده حداقل در بلندمدت، احتمالا استریم آنلاین رویدادهایی بوده است که لزوما نیازی به ذخیره کردن ندارند . به‌عنوان مثال شاید بخواهید ویدیویی زنده از حیوان خانگی خود با دوستانتان به اشتراک بگذارید یا روش خلق آثار هنری‌تان را به دیگران نشان دهید. ولی با امکان اشتراک‌گذاری ویدیو‌های لایو استوری در سرویس‌های اجتماعی تحت مالکیت فیسبوک از جمله پیام‌رسان واتساپ و نیز پیام‌رسان خود فیسبوک و حتی در اپلیکیشن اصلی فیسبوک، باعث شده است اینستاگرام علاوه بر رقابت سنگین‌تر با رقبایی چون اسنپ‌چت، کاربرد اولیه لایو استوری را تغییر بدهد و امکانات جدیدی به آن اضافه کند.

اینستاگرام مدعی شده است که اضافه شدن قابلیت مورد بحث در واقع یکی از اقدامات اولیه از مجموعه بهبودهایی است که این شبکه‌ی اجتماعی قصد دارد امسال به بخش ویدیوهای زنده اضافه کند. امکان ذخیره کردن ویدیوهای لایو استوری یکی از تغییرات جدیدترین آپدیت اینستاگرام برای اندروید و آی‌او‌اس است.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که قابلیت ذخیره‌ی ویدیوهای لایو استوری فقط برای خود شخص منتشرکننده فراهم است و سایر کاربران نمی‌توانند این اقدام را انجام دهند.

نظر شما در این مورد چیست؟ 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات