امکان استفاده از LastPass در همه دستگاه ها به صورت رایگان فراهم شد

جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
از این پس می‌توان از سرویس مدیریت پسورد LastPass در دستگاه‌های مختلف به طور کاملا رایگان استفاده کرد.
تبلیغات

نظارت بر تمامی رمز‌های عبور برای کاربران کار چندان آسانی نیست. به احتمال زیاد شما هم از جمله افرادی هستید که در سرویس‌های مختلفی چون گوگل، فیسبوک، توییتر، هات‌میل، مایکروسافت و... حساب کاربری دارید. البته تعداد سرویس‌های که معمولا اکثر کاربران اینترنت از آن‌ها استفاده می‌کنند بسیار زیاد است، و در واقع باید گفت که سایت‌های زیادی وجود دارند که باید رمزعبور خود را برای استفاده از آن‌ها به خاطر بسپارید. یکی از روش‌ها برای آسان‌تر شدن این کار، استفاده از یک یا دو رمزعبور یکسان برای تمامی حساب‌های کاربری سایت‌های مختلف است، اما این روش باعث می‌شود تا امنیت شما به خطر بیفتد و به همین دلیل روش یاد شده چندان مناسب نیست. در ادامه با زومیت همراه باشید.

سرویس‌هایی نظیر LastPass سعی دارند تا ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار دهند که با استفاده از آن‌ها می‌توان بر تمامی رمزهای عبور خود برای حساب‌های کاربری مختلف در سایت‌های متفاوت نظارت داشت. این نوع سرویس‌ها معمولا تا جایی که امکان دارد امنیت بیشتری را برای کاربران به ارمغان می‌آورند. سرویس LastPass در ماه آگوست سال ۲۰۰۸ راه‌اندازی شد و حالا به یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های مدیریت پسورد تبدیل شده که توسط افراد زیادی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کمپانی LogMeIn در اکتبر سال ۲۰۱۵، سرویس یاد شده را خریداری کرد و یک سال پس از این اتفاق، شرکت مورد بحث شیوه‌ی ارائه خدمات LastPass را تغییر داد.

از امروز، کاربرانی که از LastPass به صورت رایگان بهره می‌برند قادر خواهند بود تا از این سرویس در تمامی دستگاه‌های خود به صورت کاملا رایگان استفاده کنند و در این زمینه هیچ محدودیتی در تعداد دستگاه‌ها وجود ندارد. پیش از این، شرایط مذکور فقط برای کاربران پریمیوم LastPass محیا بود. Joe Siegrist موسس سرویس یاد شده، می‌گوید: «با ارائه خدمات رایگان LastPass در تمامی دستگاه‌های شما، شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا همه‌ی کاربران بتوانند با روشی بسیار آسان‌تر، رمزهای عبور خود را مدیریت کنند.»

البته اولویت پشتیبانی همچنان مخصوص کاربران پریمیوم این سرویس بوده و این دسته از کاربران می‌توانند رمزهای عبور خود را با ۵ نفر از اعضای خانواده به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، کاربران پریمیوم می‌توانند از قابلیت تعیین هویت دو مرحله‌ای و فضای یک گیگابایتی برای نگه‌داری فایل‌های رمزنگاری شده استفاده کنند. اینکه کاربران رایگان LastPass بتوانند در تعداد نامحدودی از دستگاه‌های خود از این سرویس استفاده کنند، یک حرکت بسیار بزرگ و قابل توجه محسوب می‌شود و همین امر باعث خواهد شد تا کاربران بیشتری از LastPass استفاده کنند. در هرحال اگر به استفاده از خدمات اضافه‌ی این سرویس علاقمند هستید همچنان می‌توانید از حساب‌های کاربری پریمیوم استفاده کنید. هزینه‌ی اشتراک سالانه‌ی برای هر کاربر پریمیوم نیز ۱۲ دلار تعیین شده است.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شما هم از سرویس‌های مدیریت رمزعبور استفاده می‌کنید. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات