گوگل پزشک را به خانه شما می‌آورد: ویدیو چت با پزشکان در موتور جستجوی گوگل

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۷
مطالعه 2 دقیقه
قابلیت جدید بزرگ‌ترین موتور جستجوی دنیا این است که وقتی درد یا نشانه بیماری در بدن خود حس می‌کنید با جستجوی آن در گوگل، امکان برقراری ارتباط ویدیویی با یک پزشک متخصص در آن زمینه برقرار می‌گردد تا شما را به صورت آنلاین ویزیت کرده و به شما بگوید دقیقا مشکل شما چیست. این سرویس فعلا رایگان است، اما پس از گذراندن مرحله نهایی باید حق ویزیت را بپردازید.
تبلیغات

فرض کنید درد عجیبی در ناحیه زانو دارید و نگرانید که نکند مشکل مفصلی جدی به سراغتان آمده باشد! بنابراین اولین کاری که به ذهنتان می‌رسد را انجام می‌دهید؛ بله، اینترنت را چک می‌کنید. اما انجام این کار گاهی منجر به سرگردانی بیشتر شما می‌شود، چرا که در فضای وب، درمان‌های بسیار متنوعی برای مشکل شما ارائه شده که بسیاری از آنها تخصصی نیستند.

از طرفی زانودرد می‌تواند تنها یکی از علایم گستره وسیعی از مشکلات مفصلی و بیماری‌ها باشد. ممکن است علت زانودرد شما تنها یک پیچ خوردگی ساده باشد، یا آرتروز یا حتی خدای ناکرده سرطان مغز استخوان! حال وقتی در فضای وب به جستجوی علل زانودرد می‌پردازید، با دیدن طیف وسیع بیماری‌هایی که می‌توانند منجر به زانودرد شوند، فقط گیج می‌شوید و نگران.

اما گوگل در حال آزمایش قالیت جدیدی است که می‌تواند در شرایط اینچنینی بسیار مفید باشد. برای استفاده از این قابلیت کافی است کاربر نشانه بیماری یا دردی که حس می‌کند را در موتور جستجوی گوگل وارد کند؛ سپس گوگل امکان مکالمه وی با یک دکتر متخصص در همان زمینه را از طریق ویدیو چت برقرار می‌سازد. فعلا در مرحله آزمایشی، خود گوگل هزینه ویزیت شما را می‌پردازد.

بر اساس آن چه که خود گوگل تشریح کرده، این سرویس آزمایشی محدود فعلا رایگان است، اما با پایان مرحله آزمایشی، شما باید برای برقراری ارتباط با پزشک، مبلغ ویزیتی را پرداخت کنید. به نظر می‌رسد برای افرادی که با کوچک‌ترین مشکل در بدنشان همیشه بدترین حالت ممکن را در نظر می‌گیرند، این قابلیت می‌تواند بسیار مفید باشد تا ترس و واهمه بیخود به دلشان راه ندهند!

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات