نظرسنجی: تغییرات در کدام یک از سیستم عامل های اپل را جذاب تر می‌دانید؟

نظرسنجی: تغییرات در کدام یک از سیستم عامل های اپل را جذاب تر می‌دانید؟

نطق اصلی اپل در کنفرانس WWDC 2016 دوشنبه‌ی هفته‌ی گذشته برگزار شد و اپل تغییرات زیادی را در بخش‌های مختلف سیستم‌های عامل خود شامل WatchOS، tvOS، MacOS و البته iOS 10 ایجاد کرد. اما به نظر شما تغییرات در کدام بخش جذاب‌تر بوده است؟

کنفرانس توسعه دهندگان اپل سال ۲۰۱۶ دوشنبه‌ی گذشته برگزار شد. اپل همان گونه که انتظار می‌رفت اطلاعات بسیاری در مورد محصولات نرم‌افزاری خود در اختیار علاقمندان و البته توسعه‌دهندگان قرار داد. اپل ابتدا با WatchOS آغاز کرد که شاید مهم‌ترین تغییر این سیستم عامل ۷ برابر شدن سرعت اجرای اپلیکیشن‌ها است که با تغییرات در مدیریت رم این مهم عملی شده است.

سیستم عامل دومی که اپل به آن پرداخت tvOS بود که حالا یکپارچگی بیشتری با سیری نیز پیدا کرده و البته مهم‌ترین تغییر آن ارائه‌ی اپلیکیشنی برای آیفون‌ها است که بتوان اپل تی‌وی را بوسیله‌ی گوشی آیفون نیز کنترل کرد.

اپل سپس به MacOS پرداخت که شاید در ابتدا موردی که جلب توجه می‌کند تغییر نام آن است. اپل برای ایجاد یکپارچگی بیشتر بین نامگذاری سیستم‌های عامل خود از این پس به جای OS X از نام MacOS بهره خواهد برد. دو تغییر عمده در این نسخه از سیستم عامل که sierra نیز نامیده شده، آمدن سیری به سیستم عامل دسکتاپ اپل و امکان جدیدی به نام Universal Clipboard است که به شما این امکان را می‌دهد تا به هنگام کپی کردن یک نوسته یا عکس یا هر محتوای دیگری روی کلیپ‌بورد محصول اپلی خود بتوانید به این کلیپ‌بورد از طریق محصولات دیگر اپلی نیز دسترسی داشته باشید. برای مثال وقتی متنی را در کلیپ‌بورد آیفون خود کپی کردید بتوانید به این متن در مک‌بوک خود نیز دسترسی داشته باشید. برای اطلاع از جزئیات به مطلب «» مراجعه کنید.

اما شاید مهم‌ترین تغییرات در نسخه‌ی جدید iOS یعنی iOS 10 ایجاد شد. اپل با تغییرات ایجاد شده سعی داشت تا فناوری لمس سه‌بعدی را کاربردی‌تر از قبل کند. البته تغییرات ظاهری زیادی نیز در این سیستم عامل ایجاد شده که برای اطلاع از جزئیات آن‌ها می‌توانید به مطلب «» مراجعه کنید.

حال نوبت شما است تا بگویید تغییرات در کدامیک از سیستم‌های عامل اپل را جذاب‌تر می‌دانید. همچنین بعد از انتخاب گزینه‌ی مورد نظر خود علت انتخابتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

حافظه طلایی ایستا گارانتی رسمی انک

حافظه طلایی ایستا، حامی پوشش زنده زومیت از رویداد WWDC اپل، برای کاربران زومیت پیشنهاد شگفت‌انگیزی را در صفحه‌ی zoomit.imc.ir در نظر گرفته است.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده