گوگل روشی جدید برای پیدا کردن سریع گوشی‌های اندرویدی مفقود شده معرفی کرد

گوگل روشی جدید برای پیدا کردن سریع گوشی‌های اندرویدی مفقود شده معرفی کرد

اگر از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنید، از هم اکنون می‌توانید در صورت مفقود شدن و یا به سرقت رفتن گوشی خود، با روشی ساده‌ و سریع، محل آن را برروی نقشه داشته باشید. در ادامه با زومیت همراه باشید. 

در حال حاضر گوگل برای کاربران گوشی‌های اندرویدی امکان ردیابی گوشی‌های مفقود شده یا به سرقت رفته آن‌ها را از طریق جستجو و با استفاده از اپلیکیشن Android Device Manager، ایجاد کرده است. امروز، شرکت گوگل در حال ایجاد روشی جدید است که با استفاده از آن محل دقیق گوشی برروی یک نقشه مشخص می‌شود. همچنین، این روش را می‌توان در مورد برخی از آیفون‌ها نیز، به کار برد.

اگر به حساب کاربری گوگل خود مراجعه کنید، می‌بینید که یک گزینه‌ی جدید با عنوان "Find your phone" در راس آن اضافه شده است. پس از انتخاب این گزینه، می‌توانید صدای زنگ گوشی خود را تا بیشترین حد ممکن، بالا ببرید، آن را فقل کنید (با یک پیام و شماره‌ی تماس برروی صفحه قفل) و یا با استفاده از Device Manager موقعیت دقیق آن را مشخص کنید. اکنون همه‌ی این امکانات به صورت کامل برای کاربران اندروید فراهم شده است. اگر از iOS استفاده می‌کنید، بعد از اتصال به حساب کاربری خود، از طریق iCloud و Apple's Find My iPhone، می‌توانید گوشی خود را ردیابی کنید. این روش به خوبی برروی دستگاه‌های اپل کاربرد دارد زیرا گوگل توانایی کنترل دستگاه‌های اپل را ندارد.

گوگل با ایجاد این روش، ردیابی گوشی‌های مفقود شده را راحت‌تر ساخته و به آن سرعت بیشتری بخشیده است و همین امر سبب شده تا در لحظات اولیه که وحشت ناشی از مفقود شدن گوشی وجود دارد، با سرعت بیشتری بتوانید محل آن را مشخص کنید. پس از اتصال به My Account گوگل و انتخاب گزینه‌ی "I lost my phone"، نقشه‌ای نمایش داده می‌شود که آخرین مکانی که گوشی اندرویدی شما در آن قرار داشته، مشخص می‌شود بنابراین این روش، بسیار مناسب و کارآمد است.

تغییرات دیگری که دسترسی به My Account را آسان‌تر می‌کند، (مثلا گفتن عبارت "OK Google, show me my account" و یا وارد شد به My Account از طریق نام خودتان (این امکان به زودی در دسترس قرا خواهد گرفت) ) بسیار قابل توجه هستند. گامی کیم، یکی از مدیران شرکت گوگل، در پست منتشر شده‌ی خود در یک وبلاگ در خصوص حساب‌های کاربری گوگل، عنوان کرده بود هنگامی که اطلاعات خود در اختیار گوگل قرار می‌دهید، انتظار دارید تا کنترل‌های امنیتی قدرتمندی برای حفظ حریم خصوصی خود داشته باشید.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده