گوگل دیوارهای دیتاسنترهای خود را به نقاشی‌ های هنری مزین می‌کند

گوگل دیوارهای دیتاسنترهای خود را به نقاشی‌ های هنری مزین می‌کند

یکی از اقداماتی که می‌توان محیط‌های خسته‌کننده کاری امروزی را قابل تحمل‌تر کرد، استفاده از رنگ و نقش و طراحی‌های چشم‌نواز در این محیط‌ها است. گوگل به تازگی تصمیم گرفته تا دیوارهای مراکز داده خود را با نقاشی‌های مختلف زیباتر کند. در ادامه مطلب با زومیت همراه باشید.

دیتاسنترها مکان‌هایی خسته‌ کننده محسوب می‌شوند. حتی با امکانات گسترده‌ای نظیر دیوارها و لوله‌های رنگی که گوگل در این محیط‌ها بکار گرفته، باز هم شرایط تکراری و کسل کننده خواهد شد. بنابراین برای اینکه شرایط در چنین محیط‌هایی کمی زنده‌تر و پویاتر شود، این شرکت گروهی از هنرمندان را برای ایجاد نقاشی‌های هنری در چندین دیتاسنتر خود دعوت کرده است. نظیر این فعالیت‌های هنری پیش‌تر در اوکلاهما انجام شده بود و در خارج از آمریکا نیز در کشور بلژیک شاهد انجام چنین کاری بودیم. این اقدام همچنین روش خوبی برای نمایش نمونه‌کارهای هنرمندان محسوب می‌شود اما علاوه بر آن، گوگل امیدوار است که بازدیدکنندگان این مکان‌ها توجه بیشتری به تکنولوژی‌های بکار گرفته شده در داخل آن‌ها که به منظور ارائه سرویس‌های محبوب این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند، داشته باشند،  Joe Kava نایب رئیس دیتاسنترهای گوگل در وب‌سایت این پروژه می‌گوید: «چنین ساختمان‌هایی اساسا چیزی برای نگاه‌کردن نداشته و مردم اغلب به آن‌ها توجهی ندارند. علاوه بر این افراد به ندرت در مورد ساختار شگفت‌انگیز دیتاسنترها و افرادی که در این مکان‌ها کار می‌کنند تا تکنولوژی‌های جدید را برای زندگی ما فراهم آورند، آگاهی دارند.»

گوگل قصد دارد تا پروژه طراحی و نقاشی روی دیوارهای دیتاسنترهای خود را گسترش دهد و آن را در ساختمان‌های بزرگ مراکز داده خود در Dublin و ouncil Buffs و Iowa next نیز عملی کند. قطعا وب‌سایت پروژه‌های گوگل ارزش یک‌ بازدید سریع را دارد چراکه به خوبی طراحی شده و ویدیوهای جالبی از پشت‌صحنه پروژه‌های این غول فناوری در آن قرار داده شده است. همچنین در مورد هنرمندانی که طراحی‌های مورد بحث را انجام داده‌اند و تصاویری از افرادی که هر روز مشغول به کار هستند تا سرویس‌هایی نظیر جیمیل، جستجوی گوگل، یوتیوب، تقویم گوگل و هر چیزی که این شرکت برای ما فراهم کرده، همیشه فعال و در دسترس باشند، در این وب‌سایت منتشر شده است. مسلما کارمندانی که در این ساختمان‌ها کار می‌کنند بیشتر از سایرین قدردان این اقدام گوگل برای ایجاد طراحی و نقاشی‌های هنری در این مکان‌ها خواهند بود.

نظر شما در این مورد چیست؟ ایجاد نقاشی‌های هنری و سرزنده کردن محیط‌های کاری تا چه حد می‌تواند در بازدهی کارمندان و نیز رضایت بازدیدکنندگان تاثیر داشته باشد؟ 

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده