تم جدید رابط کاربری EMUI: ظاهری شبیه به اندروید خالص ‌نسخه N

تم جدید رابط کاربری EMUI: ظاهری شبیه به اندروید خالص ‌نسخه N

قابلیت‌ شخصی‌سازی یکی از ویژگی‌های بسیار خوب اندروید محسوب می‌شود، اما در عین حال باعث شده برخی از شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند، آنقدر این سیستم‌عامل را تغییر دهند که دیگر هیچ رنگ و بویی از اندروید اصیل در آن باقی نماند. حالا یکی از توسعه‌دهندگان XDA پوسته‌ای شبیه به اندروید خالص را برای این رابط کاربری منتشر کرده است. در ادامه با زومیت همراه باشید.

هواوی یکی از شرکت‌هایی است که رابط کاربری نسبتا سنگین EMUI را روی محصولاتش نصب می‌کند. کاربران غالبا یا عاشق چنین پوسته‌هایی هستند یا از آن تنفر دارند. شرکت‌های دیگری نظیر سامسونگ هم در این زمینه تقریبا آنقدر تغییر در ظاهر اندروید اعمال کرده‌اند که عملا شباهتی با نسخه خالص این سیستم‌عامل ندارد و البته EMUI هم از جمله همین رابط‌های کاربری است. این شرکت‌ها سعی کرده‌اند با ارائه قابلیت‌های شخصی‌سازی انتخاب بیشتری به کاربر بدهند، اما این کار مشکل را حل نمی‌کند چراکه تغییر اکثر بخش‌های ظاهری پیش‌فرض چنین پوسته‌هایی غیر ممکن یا بسیار سخت است و مهم‌تر اینکه این پوسته‌ها همیشه در گوشی‌های پرچمدار شرکت‌های یاد شده مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این بین فقط گوشی‌های نکسوس هستند که تجربه کار با اندروید خالص را ارائه می‌کنند و مشتریان باید با توجه به نیاز خود در مورد انتخاب برند گوشی‌ هوشمندشان تصمیم بگیرند. اما اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از محصولات هواوی استفاده می‌کنید و از رابط کاربری EMUI متنفر هستید، خبر خوبی برایتان داریم چراکه به تازگی یکی از توسعه دهندگان انجمن XDA به نام perzan07 راه حلی برای این مسئله ارائه کرده است.

perzan07 یک پوسته برای EMUI ساخته که از نظر رنگ‌بندی، بسیاری از المان‌های رابط کاربری هواوی را شبیه به نسخه خالص اندروید، بخصوص نسخه پیش‌نمایش اندروید N می‌کند. این پوسته با اپلیکیشن پیش‌فرض انتخاب تم همخوانی دارد و کاربران را قادر می‌سازد تا نمای ظاهری گوشی‌هوشمند خود را شبیه به طراحی، رنگ‌ها و حال و هوای سبک متریال گوگل کنند. علاوه بر رنگ‌بندی، در این پوسته از آیکون‌های اندروید خالص نسخه N و نیز فوت Roboto بهره گرفته شده است. بسیاری از اپلیکیشن‌های سیستمی مانند شماره‌گیر و اپلیکیشن پیش‌فرض پیام‌رسانی نیز به همین صورت تغییراتی داشته‌اند. متاسفانه پوسته مورد بحث از موتور پیش‌فرض قالب‌های EMUI استفاده می‌کند و به همین دلیل قادر نیست انیمیشن‌های سیستمی را تغییر دهد. همچنین نشانی از امکان تغییر صفحه بوت در این پوسته مشاهده نمی‌شود.

پوسته ساخته شده توسط perzan07 برای تمامی دستگاه‌هایی که EMUI 3.1 یا EMUI 4.0 روی آن‌ها نصب شده قابل اجرا است و توسط این توسعه دهنده بر روی گوشی هوشمند Huawei P8 Lite تست شده است. کاربران انجمن XDA نیز پس از تست پوسته یاد شده گزارش داده‌اند که روی تعدادی دیگر از دستگاه‌های هواوی نظیر P8 و P7 هم بخوبی کار می‌کند و فقط در برخی مدل‌ها یکسری مشکل جزئی دیده شده است. اگر شما هم یکی از گوشی‌های هوشمندی که از رابط EMUI بهره می‌برد را دارید، تا زمانیکه این پوسته از طریق بخش فروشگاه‌ تم‌ها در دسترس قرار بگیرد، می‌توانید با استفاده از این لینک، و دنبال کردن دستورالعمل‌های اعلام شده، آن را دانلود و روی دستگاه خود نصب کنید. دز زیر می‌توانید تصاویر این پوسته را مشاهده کنید.

نظر شما در مورد پوسته‌های شخص ثالث نظیر این پوسته چیست؟ اگر شما هم پوسته یاد شده را نصب کرده‌اید تجربه کاربریتان را در بخش دیدگاه‌ها با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده