در نسخه جدید ویندوز 10، کورتانا به ایکس‌باکس وان افزوده می‌شود

در نسخه جدید ویندوز 10، کورتانا به ایکس‌باکس وان افزوده می‌شود

در جریان رویداد بیلد ۲۰۱۶ مایکروسافت، اطلاعاتی در خصوص نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ ارائه شد که یکی از قابلیت‌های آن برای ایکس‌باکس وان، حضور دستیار صوتی کورتانا در این محصول است. با زومیت همراه باشید.

مایکروسافت امروز رویدادی به‌نام بیلد ۲۰۱۶ را خاص توسعه‌دهندگان برپا کرد و در جریان آن اطلاعاتی در خصوص برنامه‌ی آتی شرکت ارائه داد. در این رویداد اخباری در خصوص نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ ارائه شد که این نسخه در دستگاه‌های سری سرفیس‌ و کنسول بازی ایکس ‌باکس وان نیز اجرا می‌شود.

فیل اسپنسر Phil Spencer از سوی مایکروسافت اطلاعاتی را در خصوص قابلیت‌های ایکس ‌باکس وان در ویندوز ۱۰ جدید ارائه داد که همگی برای طرفداران و کاربران ایکس‌باکس وان جالب هستند. یکی از این ویژگی‌های جدید حضور دستیار صوتی کورتانا در نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ در این کنسول بازی است. البته این تنها ویژگی نیست که در این نسخه‌ی سیستم‌عامل ایکس‌باکس وان شاهد آن هستیم؛ اما یکی از بزرگ‌ترین قابلیت‌های این نسخه به حساب می‌آید. یکپارچه‌سازی ایکس‌باکس وان با دستیار مجازی (کورتانا) اقدامی بزرگ و وحدت‌بخش برای این کنسول به‌ حساب می‌آید و مایکروسافت ازطریق آن، سیستم‌عامل خود را می‌تواند هرچه بیشتر یکپارچه سازد. همچنین نفوذ کورتانا به سایر دستگاه‌های مایکروسافت، می‌تواند به توسعه‌ی اکوسیستم این شرکت کمک کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا وجود کورتانا در ایکس‌باکس وان را مفید می‌دانید؟

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع winbeta
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده